https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

DEWAMKE

Okunması Gerekenler

Şarabı sokakta içersen ayyaş olursun, şömine başında içersen romantik, lüks restaurantta içersen mösyö, ama güneşin altında içersen maymun olursun.

Ara ara oturup evinde maç izlersen futbolsever olursun, düzenli olarak evinde veya tribünde seyredersen taraftar, illa bu işin içinde olacağım diyorsan, paran ve çevren varsa da başkan olursun ama futbolun içinden gelmediysen ve bu işte tecrübeli kişilerden oluşan bir ekip kurmadıysan da maalesef mahçup olursun. 3 sene aynı hataları yapıp bir tane ders almadıysan da aynen işte böyle g*t olursun.

Doğru mu Samet?

Aziz Yıldırım’ın ne dediği çok umrumda değil, Fenerbahçe’yi SPK’ya ihbar edecek kadar gözü dönmüş bir adamın meydanı boş bulup fütursuzca sallamasından ibaret bir konuşmaydı, kendini bitirdi ama satır araları önemliydi.

Kulübü batırmış hala mal varlığımız borcu karşılıyor kafasında devam ediyor. Kaldı ki İsmail Kartal’ı getiren ben miyim? O dönemler bitti, yok öyle yıldız futbolcu diyen ben miyim?

Ama birinin de çıkıp bazı gerçekleri sert bir şekilde haykırması lazımdı. Bu çıkışın hayırlara vesile olacağını düşünenler çoğunluktaydı.

Dediler ki Ali Koç’un bütün planları bozuldu, açıklayacağı isimden vazgeçti, bak işte hoca arıyor, daha iyi bir hoca getirecek şeklinde yorumlandı. Bielsa kalibresi diyeceğim şimdi, birden bir gülme geliyor.

Öyle değilmiş, Slaven Biliç’i açıklayacakmış, tazminat sorununu çözememiş, son anda da aklına Pereira gelmiş.

Sonuç; transfer yetiştirilmeyen sezon açılışlarından, hoca yetiştirilmeyen sezon açılışlarına ve ikinci Pereira dönemi. İkinci Lorant dönemini de görmek istiyorum, lütfen diyorum, rica ediyorum, Vallahi bak hatırım kalır.

Bakın, cehennemin dibine giden yollar iyi niyet taşlarıyla doludur, boş laf bunlar..

Karşımızda beceriksiz, iş bitirme yetisine sahip olmayan, ne yapacağını bilmeyen bir adam var. Ve işin vahim yanı “Aga sen hata yapıyorsun”diyen kimse de yok etrafında. Şu ana kadar yaşattıkları da tesadüf değil. Hala Sivas maçı sayıklıyor, futbolun F’sinden anlamadığı belli, yeri gelir bir gol az attın diye şampiyonluk verirsin, kaldı ki ikinci bile değil, üçüncü bitirmişsin ligi, sen ne anlatıyorsun diyen yok mu?

Samatta’nın videolarına baktım, bu adamı nasıl getiririz dedim diyor, gelmez bu adam demek istiyor. Arkadaş, aynı videolara biz de baktık, sosyal medyada aramızda tartıştık, bu adam bu ligde nasıl gol atacak, hangi takım bu adama bu kadar geniş araziyi bağışlayacak dedik.. Şu adamı Vida’yla yan yana mücadele ederken hayal et yeter ve bu adam bu sene tek başına transfer yapıyor, one man show var deniyor.

Az ve öz transfer diye yazdık, maaştan korkma, bonservisten kork dedik, adam hala aynı kafada. 3 milyonluk yabancı hocanın 1 milyonluk Hikmet Karaman’dan bir farkının olmadığını kimse söyleyemiyor mu?

3-4 milyonluk yabancı oyuncunun ancak Sinan Gümüş kadar yetenekli olduğunu kimse anlatmıyor mu? Adam gibi adam alacaksın, paran kadar alacaksın, bu kadar basit.

Aziz Yıldırım’a kemküm etti kürsüden ama sürecin sonu Vitor Pereira’yla noktalanınca yine tepki oldu ve Bence çok da iyi oldu. Vizyonerin sığınacağı hiç kimse kalmadı, bundan sonra yaşanılacak her başarısızlık Ali Koç’a yazar..

Benim kovduğum kim varsa kulübe geri çağırıyor dedi, alay etti Aziz Yıldırım. Şu lafın üzerine gitti de Pereira’yı getirdi ya? Yuh artık diyorum.. Pes diyorum. Bu nasıl bir gurur? Ziya Doğan’ı getiririm bu lafı yemem.

Yahu çok merak ediyorum, hangi özelliğinden dolayı Vitor’u tekrar getirdi..

Tarihin en kaliteli kadrosunu şampiyon yapamadığı için mi, göze hoş gelen bir futbol oynattığı için mi, egoları ve yıldızları yönetemediği için mi yoksa kulübede çok güzel kahve içtiği için mi?

Volkan, Gökhan, Caner, Kjaer, Alves, Meireles, Nani, Diego Ribas, RVP, Fernandao, Ozan, Sow. Kadroya bak arkadaş say-say bitmiyor.

Korkak oyun anlayışını mı yazayım, Josef-Topal takıntısını mı, yıldız oyuncuları kenarda oturtmasını mı, idman yaptırmadığı yönündeki eleştirileri mi ve bu yüzden yaşanan ve bitmek bilmeyen sakatlıkları mı, yoksa Caner’den yediği küfürü mü, Van Persie’den yediği ayarı mı?

Ersun Yanal’ı, Aykut Kocaman’ı, Denizli’yi, Zico’yu getirse harbiden de bir izahı vardı ama bu ismin bir izahı yok. Acziyet de değil bu. Mesela Daum hazır ve cepte, hatta taraftar Yılmaz Vural’a da razı. Bunun adı çapsızlık.

Belki Vitor değişmiş olabilir, bu da başka bir konu ama acı olan taraf şu, Fenerbahçe Spor Kulübü başkanlık makamı ve camianın fenersizlerce alay konusu olması.

Bir kulüp başkanı ancak bu kadar olabilirdi, bu da maalesef Fenerbahçe taraftarının başına geldi. Umarım yanılırım ama Ali Koç sezonu çıkaramaz. Şimdiden istifa sesleri geliyor ve haklılar. Memnun edemiyorsan meşgul de etmeyeceksin.

Aziz Yıldırım çok haklıydı, tatmin edici isim sayısı yok denecek kadar az yönetimde. Selahattin Baki saçmalığı devam ediyor. Bir de futbol şubesi sorumlusu olacağı konuşuluyor. Adam kurumsal hafıza güzellemeleri yapıyor, biz oyuncu alalım, hoca ona göre takım yapsın kafasında bir tip..

Yani özetle, Ali Koç’un suyu ısındı, hatalarından ders almıyor, sezonu şimdiden kaybetmek üzere camia. Bir kere getirdiği teknik direktörün kredisi yok ve maçlar seyircili..

Şimdi sırada iki forvet transferi var, zerre umudum yok, biri santrfor olmak üzere gider iki tane sprinter forvet alır ve sonra yine der ki, hayret bir şey, biz neden iç sahada maç kazanamıyoruz. Zaten camianın hevesini, enerjisini sıfıra indirdi, işi çok zor bu saatten sonra..

Hep destek tam destek zırvasına katılmıyorum, bu kulübün gerçek sahibi taraftardır, koyun gibi her önüne konanı kabul edip Hüloğğ demekle olmaz, bugün sen bu tepkiyi koymazsan yarın ona göre forvet gelir.

Haa, lig başlar, Vitor hocamızdır, tabii ki sonuna dek destek vereceğiz ama Ali Koç’u uzun vadeli başkan olarak göremiyorum, başkan kelimesiyle de ismini aynı cümle içinde de kullanmayacağım, bu saatten sonra kendisinden en yetkili yönetim kurulu üyemiz diye bahsedeceğim.

Yani dostlar, durum bu. Aziz Yıldırım’dan iyi ki kurtulduk, bir daha görmek istemem ve Ali Koç geldiğinde en çok sevinenlerden biri de bendim ama Fenerbahçe taraftarı da taraftar olalı böyle bir zulüm görmedi, bu transferde de ıskalarsa, artık diyecek de başka bir sözüm yok.

Çıldırtmaya devamke bro..!

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular