https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

DEMBA BA DEĞİL, DEMDE DE !

Okunması Gerekenler

BULENT BILIRGENSenegalli oyuncunun yürüme temposu çok yüksek.. Kandaki yağ oranını düşürmeye yarayan bir egzersiz programına girmiş son 5 haftadır belli ki… Ağır Müslüman olduğu olduğundan dolayı alkol yoktur diye tahmin ediyorum.. Dolayısıyla karaciğerde yağlanma yok, kollestrol ise normal seviyelerdedir eminim.. Ne mutlu kendisine..Aynı DEDE’m gibi!!! Yahu kardeşim bir hava topu al , bir boş koşu yap, bir faul al bir şey yap yani..Bu takımın en önemli gol silahısın sorumluluk al..

 

bjk fb demba baNeyse gelelim maçın taraflarına.. Fenerbahçe; ABCSPOR’un değerli yazarlarının maçtan önceki tahminlerini okuduysanız 3’ler 4’ler havada uçuşuyordu.. Sanki Kadıköyde çok oluyormuş gibi bunlar… Evet kendine güven iyidir ama üzülerek söyleyeyim ki o başkalarına çok gol atan, yakaladı mı parçalayan Fenerbahçe artık yok.. Bu kadro yapısı , bu fizik gücü bu ligi kesinlikle altını çizerek söylüyorum kesinlikle götüremez! Tecrübeleri ile belli bir puan toplama ihtimalleri olsa bile hem Beşiktaş’tan hem Galatasaray’dan az puan toplayacaklar orası belli.. Tabi normal futbol gerçekleri açısından bakıyorum.. Yoksa 19 yaşında Gürcü stoper oynatan Kasımpaşa gibi, ünlü iş adamlarının sahibi olduğu kulüplerin ve iddiadan milyon dolarların yerüstü ve yeraltında döndüğü futbol endüstrisinde?!??!, Balkanlardan gelen bazı abilerin dediği olur tabi..Neyse biz yine de saha gücü açısından bakarsak Fener’in işi çok zor..

 

fb bjk 105Beşiktaş ise çapsızlığından kurtulamadığı sürece derbi merbi kazanamaz! Komedi dans üçlüsü gibi bir Teknik heyetleri var maşallah..Necip gibi bir stoper yaratarak spor programlarına meze yaptılar..Ya bu çocukla gizliden gizliye dalga geçiyorlar..Ya da mercimek ile yarışacak beyin büyüklüğüne sahipler..Bu adamı artık joker oyuncu olarak kabul edin.. Eksik yer oldu mu oynatın sonra tekrar bekletin.. Bu çocuktan sürekli kullanacağınız stoper, sağbek olmaaaazzz..

 

fb sowBeşiktaş kazanacağı maçı rakibine hediye etti adeta... Halbuki ikinci yarıda gösterdiler ki rakiplerinden çok daha iyi bir kadroya sahipler.. Daha dengeli, daha teknik , daha kuvvetli özetle daha önde bir takım Siyah Beyazlılar.. Dün akşamın iyilerinden Motta, Atiba ve Ersan’nın ortaklaşa yaptıkları hata sayesinde bir puanı ellerinden kaybettiler! Yine de bu takım son 9 haftada önemli bir performans gösterebilir ve sene sonunda hakettikleri alkışı alabilirler. Sadece biraz çap biraz kendine güven..

 

Maçın hakemi için söyleyecek tek söz Zavallıdır bana göre.. Bizim insanımız, gücün, paranın karşısında hep ezik olmuştur.. Kadıköydeki tüm maçlardaki hakemler buna çok net örnektir.. Emenike’ye, Emre’ye vermediği kartlar hakem hatası değil karakter hatasıdır.. Zavallılık Fırat gibilerin Fıtratında var..

 

Kirli haftalara girmiş bulunuyoruz.. Artık bol bol dedikodu, çamur atma ve masa başı işlerinin iş başında olduğu dönemler başladı.. Spor bitti Magazine hoşgeldin diyelim..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

bulent.bilirgen@abcspor.com

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular