https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

FORMAYI ATANIN EMENİKE!

Okunması Gerekenler

BARIS-TUMOKBugün Fenerbahçe ligin tepesinde değilse en büyük sebebi ileri uçtaki adamların, en başta da Emenike’nin formsuzluğu ve bunun teşhisini yapamayan, müdahale edemeyen İsmail Kartal’dır.

Bu yazdığım, an itibarı ile sorunun gözle görünen kısmı. İşin daha derinine gidersek Fenerbahçe futbol takımın yaşadığı her sorunun detayında, “Çok idman yapıyoruz, yorulduk” diye kazan kaldıran oyunculara; gene en başta da “O varsa ben yokum!” diyecek kadar haddini şaşıran ve yüzsüzleşen Emenike’ye yüz veren başkan var.

emenike 10Eğer sen gönderilen hocasının ardından elinde kadeh, 32 diş sırıtarak twitter’da zafer pozu yayınlayan Emenike’ye sahip çıkarsan o da böyle kafana çıkar! Bu gözler formsuz, kötü performans sergileyen, uyum sağlamayan, verim alınamayan çok oyuncu gördü ama böyle şımarık ve densizini hiç görmedi. Net söylüyorum, Fenerbahçe yönetiminin Emenike hakkında alacağı karar sezonun gidişatını belirleyecektir. Umarım koca bir sezon sahada ruh gibi dolaşmasının üstüne bir de formayı yere atıp sahayı terkedecek kadar şuurunu ve ruhsal dengesini kaybetmiş oyuncuya hak ettiği muamele yapılır.

Bu maçta da açıkca gördüğümüz, sezon başından beri de belli olan net bir şey var. Diego sahada olacaksa Alper Potuk ve Webo da sahada olmalı. Diego top kaybetmiyor, en sıkışık anlarda topu alıp takımı rahatlatabiliyor ama takımı ileri taşıyabilmesi için onunla birlikte oynaması gereken iki oyuncu var. Öncelikle arapaslarına girecek Alper Potuk, ardından ileri uçta kaleye arkası dönük oynayıp top indirecek, duvar görevi görebilecek tek adam olan, Webo.

fb weboEmenike’nin bugüne kadar sergilediği rezil performansa göz yumuldu ama umarım bugün yaşattığı rezillik vesile olur da ileri ucu Alper, Webo, Kuyt arkasında Diego şeklinde kurgulamaya başlar İsmail Kartal. Sow şu anki form durumuyla (attığı gole rağmen) yedekte hamle oyuncusu, Emenike de mümkünse PAF takımın idman abisi olarak sezona devam etmeliler.

Çok önemli bir maç kazandı sarı lacivertli takım ama aynı Galatasaray maçı sonrası söylediğim (ve maalesef haklı çıktığım) gibi gelecek hafta puan kaybederse hiç şaşırtmayacak oyun ve kadro seçimlerine devam ediyor. Ligin en çok şut çeken takımı olarak bu kadar zor gol atarsanız her maç puan kaybetme ihtimaliniz vardır. Umuyorum ileri uç sorununa artık kökten bir çözüm bulunur zira Fenerbahçe’nin birincil hedefi Emenike’ye psikolojik tedavi sağlamak değil her zaman ve her şart altında kazanmak!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

baris.tumok@abcspor.com

@baristumok

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular