https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

CUMHURBAŞKANLIĞI KUPASININ ARDINDAN

Okunması Gerekenler

Cumhurbaşkanlığı Kupası’nın ardından..

Basketbolda sezon resmen açıldı. Euroleague ve BSL Şampiyonu Fenerbahçe, Türkiye Kupası’nı tarihinde ilk kez kazanan Banvit ile karşılaştı.

Ankara Arena’da güvenlik hat safhadaydı onu söylemek lazım. Basın tribünden girenlerin çantası dahil, herkes ve her yer didik didik arandı. Maç bahanesiyle okulu ektiğim gün öğlen 2’de salondaydım.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelip gelmeyeceği merak konusuydu. İran ziyareti nedeniyle müsabakaya katılamadı.  Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri, Spor Bakanı ve TBF Başkanı ödül töreninde ve maç boyunca salondaydı.

Euroleague şampiyonunu ve yeni bir ekibi izlemek çok heyecan vericiydi. Obradovic ve Filipovski maça tam konsantre sahadaydı.

Keza oyuncular da öyle.

Obradovic maçın genelinde Türk oyunculara fazlasıyla şans verdi. Sinan-Kostas ikilsini fazlasıyla denedi. Melih – Ahmet ve Barış da hatrı sayılır süre aldılar. Egehan da maç sonunda süre alabildi.

Guduric, Melli, Kalinic ve Dixon kadroda yer almadığı halde, Fenerbahçe çok geniş bir rotasyonla oynadı. Bu ligin kalanı için çok önemli. Çok yorucu bir sezon Fenerbahçe’yi bekliyor.

Bogdanovic’in gidişi sonrası dün bitiricilik görevi Datome’deydi. Datome geçtiğimizi sezonu kötü geçirdiğini, onunla yaptığım röportajda söylemişti hatırlarsınız. 2015-2016 sezonundan kesitler verdi adeta dün akşam. Eskisi gibiydi, yorgun olmasına rağmen. Melli’nin de kadroya dahil olmasıyla birlikte ‘’ İtalyan işi ‘’ cümlesini çok duyacağız spikerlerden.

Banvit ise skor anlamında özellikle, ilk yarıda çok kısır bir maç geçirdi. Banvit adına bence en etkili 2 isim Can Altıntığ ve Gasper Vidmar’dı.

Vidmar’ın Eurobasket sonrası yorgunluğu gözden kaçmadı ama yinede Vesely ile pota altında çarpışmasını bildi.

Biraz taraflı davranıyor olabilirim ama bence Banvit’in en etkili 2 ismi Can Altıntığ ve Gasper Vidmar da yolu Fenerbahçe’den geçmiş isimler.

Cumhurbaşkanlığı Kupası, sezonun başlangıcı demek bir yandan da. Hafta sonu lig, ondan sonra ki hafta da Euroleague başlıyor.

Tüm takımlarımıza başarılar, sakatlıksız bir sezon dileyelim.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: yunus.aydin@abcspor.com

twitter: @yunusaydincom

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular