https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ÇEKİRGE ZIP ZIP

Okunması Gerekenler

ÇEKİRGE ZIP ZIP

Elinden geleni yapman yetmez, gerekeni yapman lazım derler.

İsmail Kartal’ın bazı söylemlerini muhafazakar ve fazla kaderci bulduğum için söyledim bunu, Rizespor maçının ikinci yarısında nasıl gerekeni yaptıysa bundan sonra da aynısını hatta daha fazlasını yapması lazım, daha cesur olması lazım çünkü zor kazanıyor son haftalarda, Fred’siz oynatamıyor takımı.

Bugün kadroda epey bir farklılık bekledim ama Szymanski-Mert Hakan dışında bir değişiklik göremedim Rize maçından farklı olarak.

Fred dönünceye kadar İsmail’i şimdiden önliberoya alıp, Mert Hakan ve Szymanski ile bir üçlü kurmak bence bir fark yaratırdı mesela. Ki, asıl fark Ferdi’yi orta sahada kullanmakla olur ama bu kadarı fazla devrimci olduğu için öyle bir beklentim de yok açıkçası.

İrfan Can-Cengiz birlikte, Tadiç orta sahada, bu da bir çözüm olabilir ama bir tek Szymanski- Mert Hakan değişikliği ne kadar fark yaratır, görelim bakalım dedim maç öncesi..

Kasımpaşa’nın ön alan presi Fenerbahçe’ye maçın başından itibaren çok zaman kaybettirdi, Fenerbahçe’nin pas kalitesini düşürdü bu da Fenerbahçe’nin beklenen oyununu oynayamamasına sebep oldu ilk yarıda..

Bu tabii ki ana sebep, Fenerbahçe’nin koşu ve pres temposunu da beğenmedim ilk yarıda, rakibi baskı altına almakta da zorlandı..

Krunic çok fazla geride kalıyor ve basmıyor. Krunic varken ön alan baskısı zor. İsmail Kartal Mert Müldür’den ne istiyor anlamadım, Osayi için yedek bıraksa anlarım. Neden diyorum çünkü sol tarafta Tadić-Jayden çok uyumsuz, Ferdi de Cengiz’e eşlik edemedi, orada da bir uyumsuzluk vardı, pas ritmi de bozuk olunca beklentinin çok ötesinde bir ilk yarı oldu. Fenerbahçe sadece iki kez gole yaklaştı, Mert Hakan’ın pozisyonu netti, Cengiz’in pozisyonunda top arkasında kaldı zaten. İlk 15 dakikayı saymazsak ilk yarı için ortada bir maç oldu bile desek yeri var. Son düzlüğe girilirken bu oyun bir hayal kırıklığıdır.

Maçın rengi aslında 20.dakikada belli oldu, bir şeylerin ters gittiği belliydi, en azından saha içinde bir takım değişiklikler yapılabilirdi ama hiç bir hamle görmedik. Oyuncular ellerinden geleni yaptılar ama İsmail Kartal bence gerekeni yapmadı, defansı öne bile çıkartmadı. Rakip kanatları çok iyi kapattı, göbeğe sürpriz adam sokayım bile demedi. İsmail ve Krunic’i oralara sokması lazımdı, geride kaldılar, top da kapamadılar..

İkinci yarıya Szymanski-Krunic değişikliği ile başlamasını beklerdim ama İsmail Kartal bu değişiklik için gol yemeyi bekledi ve hayal kırıklığı büsbütün arttı..

İsmail Kartal’ın iki hamlesi geldi, Cengiz ve Krunic’in yerine Szymanski ve Serdar Dursun’u oyundan aldı. Bence yanlış hamle. Rakip tam olarak baskı altına alınmadan 2.bir santrfora ihtiyaç yoktu.

Fenerbahçe’nin şansı frikikte golü erken bulması oldu, panik ve stresi yönetmesi zordu gol bir kaç dakika geç gelse..

Fenerbahçe’nin şuursuz ataklarını izledik, Kasımpaşa da biraz daha yaslandı, onlar da gole davetiye çıkardı..

Dzeko- Batsuhayi değişikliği de çok doğru değil, ne olursa olsun Dzeko çıkmaz..

Fenerbahçe’nin şuursuz baskısı Kasımpaşa’yı hataya zorladı, çok ince bir penaltı kararıyla Fenerbahçe uzatma dakikalarında golü buldu..

Haftalardır zorla kazanan Fenerbahçe yine zorla kazandı. Fred’in yokluğu bir türlü dolmuyor, Lincoln ve Crespo’nun yollanmasını içime sindiremiyorum, aklım almıyor..

Hep futbolcu odaklı konuşuyorum çünkü hoca diye bir şey yok, kusura bakmayın, hiç bir şekilde maçı okuyamıyor, bu hocayla şampiyonluk çok zor.

Çekirge zıplamaya devam ediyor ama İsmail Kartal’la nereye kadar?

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular