https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BU HAFTAYI ATLATTIK BAKALIM…

Okunması Gerekenler

BU HAFTAYI ATLATTIK BAKALIM…

Herkese Merhaba

Pazar günü öğlen saat 15.00 gibi Kadıköy’e inmiş 4 yaşındaki oğlumla beraber maç önü yapacaktım ancak o hepimizin bildiği Kadıköy balık pazarı, stad çevresi bana artık taraftarın sabrının ve motivasyonunun bittiğini gösterdi, sebebi ise restaurantlar ve kafeteryalar yok denecek kadar Fenerbahçe maçını izleyenlerle meşguldü.

Normade esnaf maç günleri ‘’Bayram havası’’ yaşar çünkü Kadıköy’de inanılmaz coşku, heyecan ve enerjiyi hisseder sizde bu girdaba dalıp maç saatine kadar eğlenmeye devam edersiniz. Şimdi bu durumu açıklamak istesek ‘’Neden ? ‘’ diye yada tipik mühendislik yaklaşımı yapıp 5WHY ( 5 Neden sorusu) ile kök nedeni bulmaya kalkışırsak, kesinlikle bize  5 soru yetmeyecek !

Maça gelecek olursam;  az önce yazdığım gibi taraftar coşkusu az ama bu kez futbolcuların arzu ve motivasyonu her zamankinden farklı olarak fazlaydı ! Sanırım artık ‘’yumurtanın kapıya dayandığını’’ biliyorlardı ve harekete geçmeleri gerekmekteydi.

İyi oynamadık ama maçı istedik, kısaca bunu diyebilirim ancak Aykut Kocaman’ın Janssen ‘i çıkartıp Mehmet Ekici’yi oyuna almasına takılmış vaziyetteyim sebebi ise aynı takıntıyı Valbuena’yı oyundan alarak Kayseri maçında yapmış ve skor 3-1’den 3-3’ gelmişti. Yani bu takım 3-0 önde dahi olsa ancak çift forveti 85.’ci dakikadan sonra oynar, o da Aykut Kocaman çift forvet oynattı desinler diye !

Bu hafta kazasız ve en kazançlı takım olarak kapattık fakat ileriki haftalar için hangimize güven verdi ? Ya da hangimiz diyebilir ki ; Bu takım şahlanır , sonradan açılır ve ligi domine eder ! işte kafamdaki 5 Neden sorusunu sormadan önce çözmeye çalıştığım en büyük soru ve fotoğraf bu maalesef.

Umarım ‘’Keşke’’ diye başlayan cümlelere sıra gelmeden bir çıkış yolu bulunur ve özlenen Kadıköy’ün maç önü ve sonrası coşkusu geri gelir.

Haydin talk to you later !

Barbaros GUVENİR

mail: barbaros.guvenir@abcspor.com

Son Haberler

SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ

Ne kadar güzel pankart asmışlar numaralı tribüne :" Sizinle gurur duyuyoruz". Trabzon'daki linç ortamından başları dimdik çıkan, birbirlerine destek olan,...

Benzer Konular