https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BU FENERBAHÇE CAN YAKAR

Okunması Gerekenler

murat asik resimBU FENERBAHÇE CAN YAKAR

2015-16 sezonu dün akşam başladı, her şeyden önce kazasız, belasız, sakatlıksız, maçların sahada kazanıldığı bir sezon olsun. Fenerbahçe, 1 sene aradan sonra lig serüvenine dolu tribünler ve muhteşem bir destekle başladı. Daha önce de yazdığım gibi zaman geçtikçe, oyuncularımız birbirini tanımaya, hocamızın oturtmaya çalıştığı sisteme adapte olmaya ve fizik güçlerinin artmasıyla da bireysel kalitelerini sahaya yansıtmaya başladılar. Şu anda yüzde 60-70 verimlilikteyiz sanırım 3-4 hafta sonra, Fenerbahçe tam ritmini yakalayacaktır. 103 gollü sezon gibi, çok atıp çok yiyeceğimiz, enteresan skorlarla sahadan ayrılacağımız bir sezon olacak.

 

fb sow golGelelim dün akşama… Bana göre Josef De Souza dün sahanın yıldızıydı, sahaya inanılmaz bir enerji koydu, girdiği hemen hemen tüm ikili mücadeleleri kazandı, arkadaşlarının açıklarını kapadı, tek eksiği hücuma yeteri kadar destek vermemesiydi. Ama bu konuda hocamızın sürekli kanat oyuncularıyla hücum yapma isteği de etkili oldu. Orta saha oyuncuları topu aldığı anda hemen kanatlara dönüp hücum organizasyonunda aktif rol almıyorlar. Hasan Ali ve Şener bu sezonda Caner ve Gökhan Gönül’e alternatif değil ciddi rakip olacaklarını gösterdiler. Nani hafif kıpırdanınca kalitesini gösterdi, adeta ağızlara bir parmak bal çaldı.


Ozan, Volkan Şen transferleri
sonrası formanın kıymetini daha iyi anlayan Diego elinden geleni yaptı, koştu, savunmaya geldi ve bireysel kalitesiyle de 2. Golümüzde çok güzel bir asist yaptı. Fernandao ve Sow uyumu gayet iyi, Sow pozisyonları kaçırdı ama atmak kadar pozisyona girmek te önemlidir kaçanların gol olacağı günler uzak değil. Robin Van Persie, maç sonu kendisi de söylediği gibi fit hale gelebilmesi için 3-4 haftaya daha ihtiyacı var. Kalitesi ortada, fizik gücünü kazandığı anda zaten gollerini sıralamaya başlayacaktır. Volkan, Alves ve Ba için bir şey diyemiyorum zira üzerlerine fazla iş düşmedi, tabii ki sahadaki duruşlarıyla güven verdiler.

fb gol 2Özetlemek istersek, geçen sezon ile gece- gündüz kadar farklı bir Fenerbahçe yolda… O sıkıcı, sürekli yana geriye oynayan takım, artık sürekli hücumu düşünen, ileriye oynayan, rakibe korku salan bir makinaya dönüşmek üzere. Bizler keyfini süreceğiz ama bazıları artık eskisi kadar rahat değiller. Transfer sezonunda bariz üstünlüğümüzle ezdiğimiz rakip takımları, sahada ezmeye hazır olun Fenerbahçe taraftarları. Sağlıklı, sarı lacivert günler dilerim.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

MURAT AŞIK

mail : murat.asik@abcspor.com

twitter : @muratasik_

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular