https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

50.SENEDE TEHLİKE ÇANLARI !!

Okunması Gerekenler

Maçın kağıt üstünde mutlak favorisi tabii ki ligin en pahalı ve kaliteli kadrosuna sahip ekibi olan sarı-lacivertlilerdi..

FB ESES 4Hem Eskişehirspor’un her blogta çok net gözüken eksikleri, hem maçın değil galibiyet, puan çıkartmanın çok zor olduğu Kadıköy’de olması, hem de Fenerbahçe ve seyircinin yeni sezon iştahı ile ekstra motivesi, kantarı çok net olarak İstanbul ekibine kaydırıyordu.

Maça da çok tempolu başladılar ve ilk 10-15 dakika Premier Lig ekibi gibi basıp, oyunu rakip sahaya hapsettiler. Ama sonrasında tempo düştü ve 45.dakikaya kadar ceza sahasına bir kez bile giremedikleri bir 30 dakika oynadılar..

Bu arada önce Onur, sonrasında kornerde içeri çevrilen topta kaçan 2 pozisyonla, golleri kaçıran ekip kırmızı şimşekler olmuştu..

2.devre ne olur diye düşünür, maç içi notlarımızı alırken; gol gelmedikçe panikleyecek seyirci, sezon başı itibariyle yorulacak ve 90 dakika tempo yapamayacak Fenerbahçe, bizlere acaba 70’den sonra bulunacak boş alanlarda bir kontratak golü getirebilir mi diye hayaller kurdururken, önce 45+1, hemen 2 dakika sonrasında da 45+3’de gelen gollerle devreye ne olduğunu anlamadan 2-0 geride girdik!

FB ESES 2Büyük takımları büyük yapan özellik de işte bu! Ne olduğunu anlayamadan bir anda 2 golle ipi çektiler. İkinci devre belki bir gol oyunun akışını değiştirir derken, 58.dakikada gelen Causic kırmızı kartıyla da maçın bitimine yarım saat kala tüm umutlar çöpe gitmiş oldu.

Yorulan Fenerbahçe son çeyrekte 2-3 gol pozisyona girse de tempoyu düşürdü ve kopuk kopuk, kalan dakikalarda bitse de gitsek havasında bir karşılaşma seyrettik Şükrü Saracoğlu Stadında..

Skibbe stil olarak defansif anlayışı benimseyen bir teknik direktör ama bu format için de elinde hücuma çok hızlı çıkacak kanat oyuncularına ve sağlam-koordine bir defansa ihtiyacı var. Gekas oyunda kaldığı sürece hücumda beklediği destek gelmedi ve Alves-Ba arasında tek başına ezildi kaldı. Bu takıma en az 3-4 nokta vuruşu takviye mecburiyeti Fizan’dan bile gözüküyor.

FB ESES 3Geçen sezon bu takımda kalburüstü 4-5 oyuncu vardı dersek, Lawal hariç hepsini yolladılar ve bloklar arası inanılmaz bir uçurum var.

Kulübün başındakiler ve teknik heyet farkında değil belki ama bu sezon Eskişehirspor’un 50.senesi!

Taraftar bu sezon bir Türkiye Kupası ya da en azından bir Avrupa bileti bekliyor ama gerekli hamlelere yapılmazsa, bugün itibariyle bu kadroya PTT 1.Ligi, ligin zirvesinden çok daha yakın bizden söylemesi…

 

KEMAL ONUK

kemal.onuk@abcspor.com

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular