https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BERBAT LİGİN SONUNA DOĞRU

Okunması Gerekenler

BERBAT LİGİN SONUNA DOĞRU

Bu iğrenç sezonun sonuna geliyoruz. Lige ismini veren Lefter, ligin bu halini görse kahrolurdu kesin. Sadece gönül verdiği Fenerbahçe’nin durumuna değil, bu rezil ligin kurgulanmasına dayanamazdı şüphesiz.

ABCSpor’un herşeyi Burak Belgen’e yazı gönderirken yazımı bazı sorumluluklar hissederek hazırlarım. Özellikle de rakip takımlara söz hakkı verecek laflardan hoşlanmaz. ‘’İş kayıkçı kavgasına dönecek’’ der. Söyle sevgili Burak, Allah aşkına söyle, nesini yazalım bu kepaze ligin? Son üç haftada bariz, bilerek, istenerek bu lig Galatasaray’a yazılmadı mı? Bakın bütün bütün pozisyonları geçiyorum. Rize maçında bir kare var, toplu topsuz, cezası sahası içinde, 4 galatasaraylı kendini yere bırakıyor. İkisi zaten birbirini indiriyor. O kadar net ki. Belli ki, futbolculara, kendinizi yere bırakın gerisi hakeme bırakın denmiş. Sonrası malum.

O kadar sıkıldım ki, bu ülkede kötünün hep hileyle, hurdayla galip gelmesinden. Hırsızlık yapan, hile yapın hep mükafatıyla kalıyor. Hiçbir cezasını görmüyor. Sadece uluslararası arenaya çıkınca boyunun ölçüsü alıyor. Rezil bir şekilde eleniyor. Eğitimde PİSA skorları tüm ülkelerin nasıl gerisinde kalıyorsa, bu hırsızlar da, kolay takımlara averaj oluyorlar. Günlük zaferlerle ‘’Koyun diyoruz, koyuyoruz ehehhühüh’’ gibi mide bulandırıcı bir lümpen grup, bulundukları kabı da pislettiklerinden, hepimiz kirleniyoruz. Ligimiz tek bir takımın, haksız, hukuksuz bir şekilde menfaatine göre dizayn ediliyor, ve diğer tüm takımların hakkı yeniliyor.

Buna artık bir çare bulmak lazım. Yetti artık. Tüm Fenerbahçeliler, Beşiktaşlılar ve diğer kulüpler birleşip, dekoder mi iade eder, yürüyüş mü düzenler, protesto mu ederler, bilmem. Ama ağır bir tepki gösterilmezse bu karanlık habis Ur, kan emmeye, hak yemeye devam edecek. Son olarak da sözüm Beşiktaşlılara. Tüm tarih boyunca hakkını en çok yiyen takım Fenerbahçe değildir. O yüzden enerjinizi doğru yere kanalize edin.

Sevgili Burak Belgen. Başlarsa başlasın kayıkçı kavgası. Yansın ya buralar. Birşeyler olsun artık.

Neyse son derece gazı kaçmış maçın yazısına dönelim. Zor maçtı tabi. Tribünlere bak, herkes için lig bitmiş, malum Ur’a saydırmak için maça gelmiş 17 bin taraftar. Sahadaki oyuncunun motivesi zor. Diğer takımda zaten yakın zamanda travma geçirmiş, ama iyi niyetli bir rakip. Açık futboluyla, ligin iğrençliğine isyan eden Sergen hoca, herşeye rağmen takımına göze hoş gelen bir futbol oynatıyor. Maçın başındaki milim ofsayt gol sayılsa (ki bence bu tip pozisyonlarda VAR içine ediyor maçın. Bence buz gibi goldü) muhtemelen maçı puan veya puanlarla tamamlayacaklardı. Beşiktaşlı futbolculara fazla kızamıyorum. Bizler böyle hissediyorsak, onlar kim bilir nasıl duygular içindedirler? Tüm futbolcular, kariyerlerini düşünür. Yedikleri darbeye rağmen sahadan 3 puan çıkarmak büyük başarı.

Ama gene de, sahada artık görmek istemediğim oyuncular var. Başta Karius. Hiç güven vermiyor, yoruyor bizi izlerken. Rakip kaleci Ufuk bile daha iyi duruyor kalede. Geride Mirin ve Caner’i de istemiyorum. Hatta Vida dışında kimseyi istemiyorum. O kadar dengesiz bir defans ki, duran toplarda bile sürekli rakip üstünlük kuruyor bu defansa. Orta sahada, Dorukhan düşüte, toparlanması lazım. Atiba gene ayakta kalan tek kişiydi, ama o da ilk şampiyonluktaki Atiba değil kuşkusuz. Bu yaşta ancak bu kadar. Gelecek sene de oynar fantezisi beni çok bozuyor. Ljajiç sezon ortalaması itibariyle bu senenin en iyi 2-3 oyuncusundan biri. Güven daha çok pişecek. Banko 11 oyuncusu değil. Beşiktaş’ın artık kanadı yok. Lens’i adamdan bile saymıyorum. Quaresma’da bugün ehveni şer de olsa yetersiz kalıyor. Zaten biraz havalandı mı tam dayaklık oluyor. Tek kalsın diyeceğimiz yaşına rağmen Burak Yılmaz. Bu arada Kagawa’yı bari kalan 180 dakikada daha fazla izlesek. Oynamaya oynamaya iyice pas tuttu adam.

Genel olarak, takımda bir bitkinlik var. Şampiyonlar ligi için ufak da olsa bir umut var. Ama belli ki üçüncülükle  nihayetlenecek gibi görünüyor lig. Her türlü pis tezgaha rağmen buraya kadar gelebildi Beşiktaş. Gelecek için ise hiç konuşmak bile istemiyorum. Zira neyi konuşacaksın? Bu kirli oyunlar bitmeden nasıl bitecek ligler? Fetösü bitse Metösüyle geliyor karşına. Kirli düzen bir türlü adalete dönmüyor. Bize de seyircisi olun diyorlar.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cuneyd.yuzak@abcspor.com

twitter: @cyuzak

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular