https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ART ARDA

Okunması Gerekenler

ART ARDA

Uzun bir deneyime dayalı kısa tümceye atasözü denir..

Başarısız bir deneyime dayalı uzun sohbete ise boş muhabbet..

Boş muhabbetin sonu çelişkili ile bitiyorsa da zırva denir..

Velhasıl kelam, uzun konuşanı kısa dinlemeli, Ali Koç’u hiç dinlememeli. Dinledikçe takımından soğursun, için kararır.

Konyaspor lehine tuhaf bir penaltı verildi bir kaç saat evvel, sorsan ne diyecek belli değil. İşte öyle bir şey..

Fenerbahçe’nin bu başkanla şampiyon olması zor da acaba ez kaza ikinci olur mu diye düşünerek maç yorumluyoruz, o penaltıdan sonra o da zor görünüyor.

Biz o zaman Alanya maçına bakalım.

Sezonun en güzel maçlarından biri oldu. Sağ bek Ozan dışında ilk 11’de bir sürpriz yoktu, Mesut’un oynayacağını da tahmin etmiştim..

Alanya da güzel takım, top oynamaya çıkmışlar, yumurtalar tokuşturulacaktı.

Fenerbahçe ilk 20 dakikada önceki maçlara oranla daha üretkendi. Mesut’un ve Rossi’nin girdiği iki pozisyonun haricinde orta sahadan bir tık geç gelen pasları, Osayi ve Serdar’ın müsait pozisyondaki yanlış tercihlerini de pozisyon sayarsak rakamın çok fazla olduğunu söyleyebilirim..

20.dk dan sonra oyuna denge geldi, Alanyaspor da önemli pozisyonlara girdi ama Altay’a takıldı..

İşte o arada Altay’ın asisti ve Rossi’nin şık vuruşu Fenerbahçe’ye hakettiği golü getirdi…

Golden sonra da her iki takımın pozisyonları oldu ama golle sonuçlanmadı..

İkinci yarı daha da zevkli geçti, karşılıklı pozisyonları bu kez Alanya değerlendirdi, Tayfur’un iki golü maçı başka bir yere getirdi ama özellikle Arda’nın oyuna girişi ve art arda gelen Fenerbahçe golleri ile sezonun en güzel maçında Fenerbahçe en fazla pozisyonu üretirken en fazla golünü de atarak taraftarını sevindirdi..

Fenerbahçe’de gözüme çarpan şey önde deli gibi pres yapmadan oynadılar. Zajc- Crespo ikilisi oturdu, tek pası iyi oynuyorlar ve Crespo çok kritik yerlerde bir anda rakibin dibinde bitiyor, başlığa bakmayın, maçın adamı bence Crespo..

Rakip takımın sol beki iki gol atıyorsa senin sağ bekinde problem var demektir, Ozan ilk yarıda da aksadı, İsmail Kartal geç kaldı..

Büyük ihtimalle Rossi’nin opsiyonu kullanılacak, Pelkas yerine tercih ediliyor, basit oynuyor, doğru sprintler atıyor, fiziği zayıf, bitiriciliği sıkıntılı, demek ki bonservisi düşündüğümüzden az, bugün çok beğendim..3 asist ve 1 güzel golle maça damga vuran isimlerden biri oldu..

Belki yediği ikinci gol tartışılır ama Altay da galibiyette baş rol oynadı bugün..

Arda. Geleceğin Modriç’i.. Süper bir asist ve güzel bir golle ben geliyorum diyor..

Serdar Dursun ne diye sorarsanız direkt santrfor derim, orta yuvarlağa gelişi, oradan topları kenarlara açması, pozisyon bilgisi falan tam bir 9 ama ağır. Osayi için de benzer şeyleri söylemek mümkün ama bitiricilik yok, kısacası kalite yok ön tarafta, sezonun özeti..

Ben artık 2022-23 sezonu gözüyle bakıyorum maçlara. Bir Perotti, bir Aboubakar bulunsa Osayi’yi bek oynatırım, çok zor şeyler değil ama Ali Koç’a güvenmiyorum, bir şekilde yine çomak sokar..

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular