https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ALİ KOÇ SEBEP, FİYASKO SONUÇ..!

Okunması Gerekenler

Körler göremez.. Mağrurlar görebilir ama görmez.

Sezon başında inci dizer gibi dizdik övgüleri ama o her önemli maçta inci dizer gibi dizdi stoperleri yan yana, mutlaka görebilirdi ama görmedi, önce inadına sonra da egosuna yenik düştü..

Güçlü hiç bir takımı bu oyun sistemiyle yenemediğini hatta çoğunda gol dahi atamadığını görmedi..

Ligin o kadar da hafife alınacak bir lig olmadığını sezon öncesi tahmin edemeyebilirdi ama ara transfer dönemine kadar pabucun o kadar da ucuz olmadığını görmeliydi, bunu da görmedi, görmüş olsa vasat bir stoper ve ne olduğu belirsiz bir sol bek için kullanmazdı son transfer hakkını, çocuk gibi elinden tutup tribün-tribün gezdirdiği kalecinin yeterli olmadığını yönetime iletir ve yaşı başı önemli değil bana tecrübeli bir kaleci alın derdi.

Önceki sezonun en sorunsuz bölgesinde oynayan iki oyuncunun uyumunu bir kez olsun görmek istemedi bile, toplasan 45 dakika yan yana oynatmadı, egosu engel oldu çünkü İsmail Kartal’ın 11’iyle oynuyor dedirtmek istemedi.

Tüm bunlara ilaveten harcattığı transfer paralarını, gelen oyuncuların verimini ve forma adaletsizliğini de eklersen tüm koridorlar Jesus’a kapıyı gösteriyor,

Jesus kendi giderse gider, Ali Koç’un kendisine teşekkür edeceğini sanmıyorum çünkü O’nun durumu daha da farklı, O hem kör hem de mağrur.

Ali Koç’un vizyonu belli, takımı şirket yönetir gibi yönetiyor ama ne yaptığını da bilmiyor, sürekli bir şeyler deniyor. Bir yandan borç ödemeliyim diyor, bir yandan yetenek avcılığında, diğer yandan şampiyonluk kovalıyor, bir ara yerli hoca diyordu sonra vazgeçip yabancı hoca peşinde koştu, sıradaki hoca kim olur diye hiç bir tahminim yok.

Aslında yerli hoca ile de olur, yabancı hocayla da olur ama 2 sebepten olmuyor;.

1- Transferin hocaya bırakılmayacak kadar ciddi bir iş olduğunu görmedi, 5 senede böyle bir hazırlığı hiç olmadı.

2- Transferde kalite mefhumuna hiç önem vermedi, Arçelik, Avox, Dijitsu, Finlux hepsi aynı dedi herhalde beyaz eşyacı kafasıyla. Öyle ya, Valencia’ya mavi-beyaz forma giydir İcardi olur, ne gerek var o kadar para vermeye(!)

Bu kafayla çok fazla sayıda futbolcu aldı, borsada portföy yapar gibi ucuz gördüğü vasat oyuncularla doldurdu takımı ama hemen hepsi elinde patladı..

Sorsan diyecek ki kadro derinliği, tamam kadro derinliği de, giren de vasat çıkan da vasat. Malzemeyi doğru kullanan bir hoca bulmuş olsa amenna..!

Kesiği yiyen oyuncu bir kaç ay yok piyasada. Ne oldu bu adam diye soruyoruz, satıldı mı, sakat mı, öldü mü, kaldı mı diye, sonra bir bakıyorsun çok önemli bir maçta ilk 11 çıkmış sahaya, böyle tuhaf bir hoca..

Hatta öyle ki bir oyuncu sakatlansa takım level atlıyor.

Mesela Arao sakatlansa takım level atlar mı? Bence atlar.

Pedro sakatlanmış olsa her halükarda level atlar..

Üstüne bir de İrfancan sakatlansa bayağı bayağı iyi bir takım çıkar ortaya..

Düşünsenize kart cezalısı ve sakat olmak üzere Jesus’un elinde 2 tane stoper kalmış? 4’lü oynamak zorunda kalır, iyi mi, kötü mü?

Şu olmasa, bu olmasa bayağı iyi bir takım oluruz noktasına geliyoruz.

Böyle kadro mu olur, böyle inat mı olur?

Jesus olmasa nasıl olur?

Belki bir başka hoca ile daha güzel şeyler de olur ama yine olmaz..

Çünkü Ali Koç transfer yapamaz, Ali Koç Altay’dan vazgeçmez, Ali Koç kaliteli forvet almaz, Ali Koç yüksek maaş verip kaliteli bir kanat forvet almaz, Ali Koç olduğu sürece hiç bir şey olmaz, çünkü Ali Koç sebep fiyasko sonuç.

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

KAVUKLU ile PİŞEKAR

Bayern Münich’in 2006 senesinde batmak üzere olan, o dönemki en büyük rakibi Borussia Dortmund’u, faizsiz ve kefilsiz olarak verdiği...

Benzer Konular