DİREKTEN DÖNDÜK

Bu kez Olimpiyat Stadı’na ilk kez toplu taşıma ile gittim. Bostancı’dan trene bindiğimde her şey normal görünüyordu. İlk aktarmayı Yenikapı’da yapıp Bağcılar Kirazlı yönüne devam ettim. Daha metroya binerken tamamen dolu olan vagonlardan ilk duraklarda inen olmuyordu. Ancak her türlü matematik ve fizik kurallarına karşın her durakta kapılardan 7-8’er kişi içeri giriyordu. Yolculuk boyunca her gün bu hattı kullanan binlerce kişiye Allah’tan sabır ve güc diledim. Son durakta indiğimde pek te ufak tefek olmayan cüsseme rağmen pestil gibi olmuştum.

İki aktarma daha yapıp hedefe ulaştım ancak bu sefer de beni Olimpiyat Stadı’nın meşhur soğuk ve rüzgarı bekliyordu. Yağmurla da birleşince koşullar iyice zorlaşmıştı. Ancak bana tüm bunlardan daha ağır gelen ilk devre oynadığımız oyundu. Son derece yavaş, temposuz, puan kaybedilmesi durumunda ligin biteceğinden bihaber bir takım. Hakikaten üzüntü verici bir görüntü vardı sahada.

Neden bu görüntü ortaya çıktı derseniz, öncelikle maça iyi konsantre olmamışlar bu net. Arao-Ismail göbeğini denemişti hoca bir kaç hafta önce, olmamıştı, yavan kalmıştı. Yine aynısı oldu. Kayseri maçının etkili sağ kanat ikilisi Ferdi-Emre Mor’dan ikisi de gününde değildi. Samet her top geldiğinde aksadı. Sanki ilk kez ıslak zeminde oynuyor gibiydi. Irfan Can konusunda da hoca muhtemelen insani bir düşünce ile taraftarla barışmasını istedi ama tutmadı maalesef yine.

2. devre yapılan oyuncu değişikleri neyse ki sonuç verdi. Özellikle Zayc ve Arda etkili oldular. Top daha hızlı döndü. Rakip defansın dengesini biraz olsun bozabildik. Pozisyonlara girdik. Karagümrük’e de çok fazla imkan vermedik. Çok mu iyi oynadık ? Hayır. Ama çok kritik bir maçtan, uzun süredir yenilmeyen bir rakibe karşi 3 puanla çıktık. Lig nerdeyse bitiyordu bizim için, aslında bugün resmen direkten döndük.

Bir de hakem konusu var. Belli ki yapılan algılardan etkilenmiş. Sahaya kurulu çıkmış. Vermediği penaltı tam anlamıyla skandal.
Demek ki rakiplerin oluşturduğu baskı sonuç vermiş. Çok şey var bu konuda söylenecek ama uzun uzadıya konuşmak lazım detayları. Bugün direkten döndük ve lige tutunduk, şu anda bunun sevincini çıkartma zamanı.

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72