https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

AH BU PARASIZLIK

Okunması Gerekenler

Geçen yıl bu stadda oynanan ve 2-1’lik mağlubiyetle taşların yerinden oynadığı Malatya’da, bu kez de “parasızlık” bizi 3 puandan etti. Terim göreve gelip şampiyonluğa taşıdığı süreçte de en büyük sorunumuz olan “kaliteli ayak” sorunu dün akşam suratımıza bir kez daha çarptı.

7 eksik vardı vs vs, ben büyük kulüplerde bu tarz sıkıntıları önemsemem. Sonuçta futbol oynuyorsunuz ve bu işin fıtratında sakatlık ta var, cezalı olmak ta, formsuz olmak ta.. Sonuç itibarıyla kimse Messi değil ya da Mbappe , hani yeri doldurulmaz. Sahaya çıkan 11 kişi sonuçta ve rakibinde son 3 maçını kazanamamış, orta sıra bir Anadolu takımı, Stanford Bridge Chelsea deplasmanı değil. Ama sen ne yaptın, o önemli.

Öncelikle Fatih hocadan birşey rica edecem, haddimiz olmadan. Lütfen ve lütfen bu tribün ve org.sitelerinin teveccühü ile ısrarla 11 başlatılan SİNAN GÜMÜŞ’e yanında bir yer ayırt. Bu kadar ömrü hayatımda gamsız ve ittirmekle “olmasını beklediğimiz” bir topçu az gördüm. Dün akşam skor 0-2 aleyhimize iken takım elbise ve rugan ayakkabı ile atılacak ve umutlandıracak golü atamadığına değil isyanım. Yıllar önce R.Wien maçında attığı harika golün kredisiyle uzun yıllar kötü oynayıp, G.Saray’da kalan B.SAVAŞ gibi, Konya ve Alanya’ya attığı gollerin kredisiyle, “hele de ilk 11 başladı ise” tek kelime hiçbir şey oynamıyor!.

Bayramlık ağzımızı açmışken bir ricamda Mustafa başkana. TV programlarından öğrendiğimiz ama genellikle soğan doğranırken kullanılan “ince kıyım doğranma” lafını, her ne hikmetse her bizim maçta 10 üzerinden 10 uygulayan HALİS muhlisi veto et sayın başkan. Bizim oynadığımız ve hep kaybettiğimiz, kaybederken de sinsice çalışan bu zati birtek bizmi görüyoruz, anlamıyorum. Dün akşam da skora göre takdir yaptı, arkadan çeken ve faul yapan adamı 2.sarıdan atmadı bile.

Ah bu parasızlık dedim ya, UEFA’dan rica minnet cezadan dönen ve kadro mühendisliği şartlara uygun olmak zorunda olan biz, bunun acısını maalesef Ahmet Çalık’la, Muğdat’la (iyi niyetle çalışması takdire şayan), toy Yunus’la ve 2 yıldır hicbir zaman tam hazır olmayan Selçuk’la, kısacası kalitesi sınırlı ayaklarla ödüyoruz, galiba daha çok ödeyeceğiz de. Şimdi anlaşıldı galiba, maç çevirecek, kilit açacak oyuncumuz yok. Yoookk!!

Adele sakatlıklarına bir de tıpta az rastlanan akciğer sönmesi ve bu gece Belhanda’nın sebepsiz baş dönmesini de eklersek, bu sezon da çok değişik bir şampiyonluk hikayemiz olacak.. Yoo, yanlış yazmadım, inancımda zerre eksilme yok, hele ki önümüzde Fenerbahçe derbisi olsa da. Yeter ki Ozan dengesiz girişlerini azaltsin, E-5’e cikan ani kamyon gibi rakibin üstüne çıkmasın, takim da 0-2 de olsa bile 3-2’ye çevirebilecek pozisyonları bulsun, mücadele etsin. Her maçımızı Halis yönetmeyecek ya…Kalın sağlıcakla.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: iskender.genc@abcspor.com

 

 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular