https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ADIM ADIM

Okunması Gerekenler

ADIM ADIM

Rakipler yine birbirine girdi, puanlar kaybedildi, Galatasaray da iyi yararlandı. Fenerbahçe Alanya ile Sivas Başakşehir ile berabere kalınca zirveye bir adım daha yaklaşmak için Kasımpaşa deplasmanı çok önemliydi. Ancak Kasımpaşa lige erken havlu atmış gibi bir havada olunca maç daha 20. dakikada 2-0 olunca bitti.

Kasımpaşa ilk yarı ceza sahasına bile yaklaşamadı. Galatasaray bu gece isabetli pas rekoru kırmış olabilir. Muslera’dan başlayan pas trafiği kale önüne kadar devam etti. Esasında bu takımın genel anlayışı ama hiçbir zaman bu kadar isabetli olmamıştı. Lemina ve Seri’nin uyumu bunda etkili oldu. Kasımpaşa direnç gösteremeyince maçı sıfır pozisyonla bitirdiler. Maç 3-0 bitti ama Galatasaray ikinci yarı biraz sıksa en az beş olurdu.

Iki gol atan Adem emektar bir görev adamı. Forvet yokluğunda kendinden bekleneni fazlasıyla veriyor. Mariano geçen seneki formuna yaklaşıyor. Feghouli her maç biraz daha ısınıyor. Defans eskisi gibi basit hata yapmıyor. Muslera her zamanki gibi güven veriyor. Lemina ve Seri her maç daha iyi oynuyor. Bütün bunlar bir araya gelince de takım adım adım zirveye yanaşıyor. Artık puan farkı kalmadı denebilir. Malatya ve Fenerbahçe maçları kayıpsız geçilirse, bu hava şampiyonluk getirir. Kolay maçlar bitti ve artık zorlu maçlar başlıyor. Şampiyonluk modunu açmış bir Galatasaray, artık kolay kolay maç vermez. Rakiplerine yenilmediği müddetçe, şampiyonluğun en büyük favorisidir.

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular