https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

12 YÜREKLİ ADAM

Okunması Gerekenler

ALEN OSEPYANUzun zamandır yazmadım, uzun zaman da yazmayı düşünmüyordum ama rakip uzun zamandır yenemedigimiz ( en son 29 Haziran 1957’de) İtalya , kahramanlarımız da 12 Dev Adam ve dev coach’u Ergin Ataman olunca bizim için de geri dönüş vakti gelmişti. Bizim takımın bence en önemli özelliği hazırlık maçlarını takmaması ama bu maçları da kanının  son damlasına kadar oynaması…

TUR ITA 1Şu iyi oynadı,  bu iyi oynadı demek çok saçma,  zira herkes mükemmel savaştı.

İlla isim yaz derseniz, ben Semih’i uzun zamandır  böyle görmedim potayı parçalayıp topu yemeye çıkmıştı adeta.. Bobby Dixon ne kadar büyük bir oyuncu olduğunu, Ersan artık NBA superstarı olduğunu, Furkan Korkmadan rakibe korkunun ne demek olduğunu, Sinan Güler ne kadar büyük bir kaptan olduğunu, ve takımımız savaşmanın ve yardımlaşmanın basketbolun ana kuralları olduğunu bütün Avrupa’ya ezberletti. Çanakkale Savaşı idi adeta, zira rakip de güçlü ve uzak yoldan gelmis Anzak güçleri gibiydi, hepsi Amerika’dan NBA’den vatanlari için  savaşmaya  gelmişti, iyi de oynadılar, Galinari komutasinda Belinelli, Melli, Bargnani hepsi mükemmel mücadele etti..

Ama Coach Ataman’in adeta ezberlettigi pick and roll’lere çözüm bulamadılar. Bir de hücum ribaundlarımıza!

89-87 kazandık . Maç  boyu hep önde  gitmemiz çok korkuttu hepimizi, maç  sonu tüm ev halkı ayaktaydık ve kaybetseydik; kariyer rekoru kıran  Semih’e, asist rekoru kıran  Sinan’a ve ilk milli maçında yıllardır aramızda milli mücadele vermiş gibi oynayan Bobby Dixon’a ve tüm  Türkiye’ye yazık olacaktı, zira memleket yüzü gülmeye hasretti.. Elinize sağlık  çocuklar,  sevinç gözyaşlarını bize hatırlattınız ve yüzümüzü güldürdünüz.

CEDI 116 sayı geriden gelip maça ortak olan rakibimiz İtalya’da çok içten mücadele etti ama biz hak ettik ve biz kazandık. Zira yer Berlin ve adeta küçük İstanbul’du, Almanya’nın  her yerinden Hamburg’dan , Dortmund’dan Frankfurt’tan vatandaşlarımız inlettiler orayı ve bu 58 yıldır beklediğimiz İtalya Galibiyetini adeta söküp aldılar.

Teşekkürler Cedi, Bravo Melih, Ersan, Furkan, Sinan , Bobby, Göksenin ve diğerleri ama hocam bize böyle bir takımı hediye ettiğin ve eski öğrencini dize getirdiğin için en büyük teşekkür sana ve bugün adeta çıldıran Semih’e..

alen.osepyan@abcspor.com

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular