SUNİ TENEFFÜS

30/10/2017          

Gerçeklerin bir gün ortaya çıkmak gibi çok kötü bir huyu vardır, doğrudur, güzel bir tespit, katılıyorum ama fırsatların da “çok çabuk elden kaçma ve uzunca bir müddet de ortada görünmeme”

gibi kötü bir huyu vardır maalesef..!

 

Fırsatı farketmemek çoğumuzun başına gelen bir şey, bunu anlarım ama risk almaktan korkup fırsata karşı kayıtsız kalmak tahammül edilebilir bir şey değil bu seviyelerdeki rekabetlerde..

 

6 puanlık derbide Aykut Kocaman eline geçen fırsatı değerlendirmedi.. 10 kişi kalmış rakibine karşı hücum silahlarını kullanmadı.. Tercihini bu yönde kullandı.. Fırsatı farkedememesine de imkan yok, futbola bu kadar uzak olmasına da.. Mağlup olmaktan korktu..

Dün gece Galatasaray’ın 3 puanı Trabzon’da bırakmasının ardından çabuk kaçma gibi kötü huyu olan fırsat bir daha ayağa kadar gelmişti bugün, Fenerbahçe maça fırtına gibi başlar, ilk yarıda ikiler, üçler, şampiyon benim der gibi show yapar diyenler avucunu yaladı.. Son derece stressiz, rolanti bir oyun olundu, heyecansız, tatsız ilk yarıda.. Bakmayın siz karşılıklı gelen iki gole, ömürden heba olmuş bir 45 dakika..

Koca ilk 40 dakikadaValbuena’nın direkte patlayan frikiği var, başka bir şey yok.. Yok derken, Dirar da yok, Giuliano da yok. Janssen’e top gelmiyor, o da mecburen yok..

 

Defansif hatadan yararlanan fırsatçı Umut Bulut Kayserispor’u öne geçirince sanırım herkes bi ne oluyor dedi.. Valbuena yine sahneye çıktı, yine pozisyonun mimarı oldu ve tukaka denilen Ozan ligdeki 3. golünü attı..

Valbuena olmasa bu takım nasıl izlenir merak ediyorum.. O yüzden “Valbuena’sız oynamayı öğrenmemiz lazım” Kes gitsin adamı..

 

İkinci yarı, Alex zamanından bu yana ezberlediğimiz bir duran top golüyle başladı.. Orta, ön direk aşırtma kafa, Roman kafa ve gol..

 

Kayserispor golün ardından oyun üstünlüğünü ele alıp Fenerbahçe’ye baskı kurmaya çalışsa da kontrataktan kazanılan frikiğe Valbuena’nın Semih Saygıner stili asisti geldi ve Josef skoru 3-1 yaptı. Fenerbahçe adına her şey olağanüstü gidiyordu.. Böyle bir oyuna 3 gol.. Gerçekten de hiç bir şey yapmadan goller bulmuştu Fenerbahçe Valbuena sayesinde.. Fenerbahçe açısından futbolun şanslı günlerinden biriydi dediğimiz anda Neto’nun kendi kalesine attığı talihsiz gol talih anlamında da maça bi nebze denge getirdi..

Geriye yaslanan Fenerbahçe ve O’nun kocaman yürekli hocası son dakikaya kadar 3. Kayseri golünü sabırla bekledi ve Kayserispor uzatma dakikalarında beraberlik golünü buldu..

 

Kendi sahanda 3-1 önde oynadığın maçta puan veriyorsan şampiyonluktan da bahsetmeyeceksin suni puan farkından da.. Galatasaray daha çok puan kaybeder, bu hocayla Fenerbahçe Galatasaray’dan daha çok puan kaybeder..

 

Puan farkı suni muhabbeti yaparken mevzu suni teneffüse geldi galiba..!!

Ömürden giden bir 90 dk daha..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

YORUMLAR