https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ZURNANIN PLAY-OFF DEDİĞİ YERE GELDİK

Okunması Gerekenler

Pınar Karşıyaka yeni bir yapılanma ile başladı sezona. Koç Ufuk Sarıca’nın Beşiktaş’a gitmesinin ardından, takımın başına geçtiğimiz sezon Trabzonspor’dan kovulan Nenad Markovic getirildi.

 

Ufuk Sarıca ile geçen son iki sezona nispeten daha düşük bir bütçeyle işe koyuldu koç Markovic. Bu sebeble kadroda da büyük bir revizyona gidildi.

 

Şimdi burada koç Markovic’in oyuncu tercihlerini eleştirmeyeceğim; ne haddime zaten. Ama hocaya sormak istediğim bazı sorularım da var tabi.

 

Her neyse, öyle ya da böyle koç bu takımı play-off eşiğine kadar getirdi. Geçtiğimiz hafta ligde sadece altı galibiyeti bulunan Best Balıkesir’i yenseydi, şuan play-off hazırlığı yapıyor olacaktı Karşıyaka, ama ortalama 80 sayı atan bir takımdan 101 sayı yerseniz kazanmanız çok zor tabii ki..!

 

Cumartesi günü kader maçına çıkıyor Karşıyaka. Evinde TOFAŞ’la karşılaşacak. Eğer Karşıyaka kazanırsa son play-off biletini kapıyor. İlk maçı 86-80 kazandığı için 5 sayıya kadar olan yenilgilerde yine Karşıyaka play-off’a kalıyor, ama sekizinci sıradan. Gaziantep Basketbol kaybeder, Karşıyaka kazanırsa yedinci sıradan play-off’a kalıp, ligi ikinci sıradan bitiren takımla karşılaşacak Karşıyaka. Bu takım da kuvvetle muhtemel Anadolu Efes.

 

Hesaba kitaba hiç girmeden, evinde TOFAŞ’ı yenmesi gerekiyor Karşıyaka’nın. Seyircisiyle bütünleşip, normal sezonun son maçı olduğunu bilerek ve bunun ciddiyetiyle oynarsa kazanmaması için hiçbir engel yok önünde.

 

İmkanı olan tüm basketbol sever kardeşlerimi bu maça bekliyorum. Ben de orada olacağım; görüşmek üzere…

 

TAHA SEFALI

 

mail: taha.sefali@abcspor.com

 

twitter: @TahaSefali

 

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular