https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ZOR OLDU

Okunması Gerekenler

ZOR OLDU

2.yarı fikstüründe en çok çekindiğim maçtı Antalya deplasmanı. Bu kadar yıldır gelirim buraya. Bugün tam 20. kez Antalya deplasmanına geldim. Bunların büyük çoğunluğu ıkına sıkına, zorlanarak alınan galibiyetler ya da puan kaybı oldu. Şöyle rahat seyrettiğim bir maç hatırlamam. Bir tek seneler önce Okocha’nın 3 gol attığı 5-0’lık bir galibiyet vardı. Gerisi stres, ecel terleri ve yüksek dozajda gerilim.

Bugün de zor maç oldu. Aslında biz zorlaştırdık işi çünkü yavaş oynadık başta. Rakibin dengesini bozacak bir pas trafiği sağlayamadık. Bozuk zemin de etkili oldu elbette ama yine de daha coşkulu ve tempolu bir başlangıc yapmamızı beklerdim. Yapamadık. İş bireysel yeteneklere ve yıldızlarımızdan birinin şapkadan tavşan çıkartmasına kaldı. Tavşanı çıkaran Cengiz oldu.

Sanki İsmail-Krunic ikilisi de çok fazla öne doğru taşıyamadılar takımı. İsmail’in mücadelesine laf eden çarpılır ama Cengiz’in golünde olduğu gibi basit ve tekte oynaması lazım genelde. Defanstan çıkarken de son bölümde yaptığı ölümcül pas hatası gibilerinden kaçınması .

Szymanski de her zamanki gibi çalışkan ama rakip kale çevresinde son haftalarda olduğu gibi beceriksizdi. Belki o da çok yıprandı. Sürekli oynadı. Sadece yaşı ilerlemiş oyuncular değil Szymanski gibi gençler de ufak bir dinlenmeye ihtiyaç duyabilir. İsmail Hoca da belki Irfan Can’ı onun pozisyonunda düşünse hem Cengiz-Irfan Can ikileminden kurtulmuş olur hem de güzel bir alternatif çözüm kazanmış oluruz.

Defansta alternatifleri kazandık zaten Çağlar’ın da takıma katılmasıyla. İlk devre biraz ürkekti Çağlar. Gayet normal. Basayım mı, bekleyeyim mi tereddütleri yaşadı bazı pozisyonlarda. İkinci devre toparladı biraz. Oynadıkça daha da iyi olacaktır.

Son bölümde yediğimiz baskıda kritik müdaheleleri oldu defans oyuncularımızın. Yine de o baskıyı yemek bize yakışmadı. Top daha çok bizde kalmalıydı. Akıllı çıkamadık bir türlü. Neyse ki Bonucci’nin uzun topu ve Batshuayi’nin bitirişiyle bu zorlu deplasmanı hasarsız atlattık.

Zor maçlar devam edecek. Fenerbahçe Galatasaray kapışması sonuna kadar sürecek. Bana sanki Fred’in sağlam bir sekilde dönmesine ihtiyacımız var gibi geliyor. İnsallah o dönene kadar puan kaybı yaşamayız. Zor maçları bir daha kalbe zarar vermeden daha kolay atlatırız.

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular