https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

YUNUS AYDIN’DAN NBA EFSANESİ BRIAN SHAW RÖPORTAJI

Okunması Gerekenler

yunus aydin 10JR NBA ligi etkinliği kapsamında Türkiye’ye gelen ve daha önce 5 kez NBA Şampiyonluğu yaşamış NBA Efsanesi Brian Shaw,  Yunus Aydın’ın sorularını yanıtladı.

Oyunculuk kariyerinden Los Angeles Lakers’taki günlerine, Kobe Bryant’la olan takım arkadaşlığından kazandığı şampiyonluklara kadar birçok konuda samimi açıklamalar yapan Shaw, Türkiye izlenimlerini de aktardı.

İşte o röportajdan öne çıkan bölümler:

En son 22 sene Türkiye’ye geldiniz, neler değişmiş?

– Öncelikle İstanbul’un çok değiştiğini gördüm, modern bir şehir haline gelmiş. Basketbol olarak bakacak olursak da, 22 sene önce NBA’de oynayan bir Türk oyuncusu yoktu. Ancak şuan 6 oyuncunuz NBA’de oynuyor.

Basketbol kariyeri devam ederken bir trafik kazası yaptınız ve tüm ailenizi kaybettiniz, bu süreç sizi nasıl etkiledi?

Tüm ailemi kaybetmem beni çok üzdü. Arabadan sadece ben ve yiğenim sağ çıktı. Onu okutarak iyi yerlere getirmeye çalıştım. Kendim ise hayata tamamen basketbolla tutundum. Orada elde ettiğim başarılar beni hayata bağladı.

yunus sow 2Oyuncu olarak 3, koç olarak ise 2 kez şampiyonluk yaşadınız. Hangisi daha zordu?

Oyuncu olarak şampiyon olmak çok zevkli. Her ne olursa olsun takımın bir parçasısınız. Ancak koç olarak şampiyon olmak çok daha zor, her şeyi kontrol etmek ve yönetmek sizin elinizde.

Lakers efsanesisiniz. Lakers son 3 sezondur çok kötü gidiyor neler söylemek istersiniz?

Lakers çok büyük bir takım. Ancak son seneleri çok kötü geçti. Takımın Süperstar’ı Kobe Bryant çok ciddi sakatlıklar geçirdi. Lakers’ın toparlanmak için planlı bir yapılanmaya gitmesi şart.

Kobe ile beraber 2 şampiyonlu kazandınız? Bize onu anlatır mısınız?

Kobe çok çalışkan ve hırslı biri. Her zaman kazanmak için oynuyor. Onun gibi biriyle koç olarak çalışmak size ekstra güven ve motivasyon verir. O harika biri.

Lakers’ın kötü sürecinde Mike Brown yerine takıma sizin geçmeniz istendi. Görev verilseydi farklı şeyler olabilir miydi Lakers adına?

Bunu maalesef ki hiçbir zaman bilemeyeceğiz. Kendi yollarını seçtiler, ben ise Denver Nuggets ile anlaştım ve oranın başarısı için çalışmaya devam ediyorum.

YUNUS AYDIN

@yunusaydincom

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular