https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

YUNUS AYDIN İLE 5 SORU 5 CEVAP

Okunması Gerekenler

*** 12 Dev Adam bu akşam Letonya karşısında kazanabilir mi? Turnuvadaki şansımızı nasıl görüyorsun?

– Öncelikle samimiyetle söylemeliyim ki, mücadele anlamında kusursuz bir turnuva geçiriyoruz. Oyuncularımız elinden geleni sonuna kadar yapıyorlar. Cedi ve Furkan önderliğinde sağlam işler çıkarıp, geleceğe de sağlam adımlar atıyoruz.  Letonya karşısında kazanmak zor olacak ama turnuvadaki yolumuzu açacak. Kazanırsak Hırvatistan, kaybedersek turnuvanın şampiyonluk favorilerinden İspanya ile eşleşeceğiz. Kendi seyircimiz önünde bence favoriyiz.

*** Wanamaker transferi Fenerbahçe adına mutlu sonla bitti. O süreci anlatır mısın?

– Wanamaker için de, Fenerbahçe için de çok yorucu bir süreç oldu diyebiliriz. Wanamaker NBA’den iyi bir kontrat aradı. Teklifler vardı ancak NBA’deki yüksek vergiler vb etkenler sebebiyle, Wanamaker Avrupa’da aldığı paranın üstüne çıkamadı. Daha sonra Darüşşafaka’da kalacak haberleri çıkmıştı ancak, net bir şekilde sosyal medya hesabımdan da buradaki haftalık köşemizden de bu haberi yalanlamıştık. Obradovic evvelsi gün akşam Ülker Sports Arena’nın yukarısındaki Alışveriş Merkezi’nde, Wanamaker ile görüştü ve onu ikna etti. Wanamaker artık Fenerbahçe oyuncusu.

*** Eurobasket’te şuana kadar en beğendiğin isimler kim?

– Markkanen ve Porzingis gerçekten başka seviyede oynuyorlar. Özellikle Porzingod. Bizden Cedi ve Furkan zaten herkesin takdirini toplamış durumda. Koponen bu tip turnuvalara bambaşka bir karakter katıyor. Bu isimler bana başka bir zevk verdi. Ve elbette Bogdanovic.

*** Bogdan Bogdanovic evinde oynuyor diyebiliriz. Nasıl bir süreç geçiriyor?

– Hiçbir yabancılık çekmediğini performansından anlayabiliriz. Ülker Sports Arena’da misafirlerini ağırlar gibi resital veriyor. Sırbistan’da Teodosic ve Bjelica’nın yokluğunda liderliğini üstleniyor. Erkan abi ( Fenerbahçe malzemecisi ) onunla sürekli ilgileniyor. Videolar, vb. Türkiye maçı sonrası yaptığı açıklamada, kendi ülkesinin galibiyetine sevinemediğini açık açık dile getirmişti. Bu insanları üzmek bana iyi gelmiyor diyor. Ülker Sports Arena’da hep bir ağızdan her maçta ona sevgisini gösteriyor.

*** Ergin Ataman’ın akredite alamamasına ne diyorsun? Koça haksızlık gibi.

– TBF’den herhangi bir açıklama gelmediği için şuan yorum yapmak doğru değil. Federasyonun Eurobasket kaynaklı büyük bir yoğunluğu var. Büyük bir sorumluluk. Ergin Hoca eğer söylediklerinde haklıysa, dediği gibi Ergin Ataman ismini sevmeseler ya da saygı duymasalar da, Milli Takımı yıllarca çalıştırmış birine bu hak tanınmalıydı. Ergin Hocayı seversiniz, sevmezsiniz ayrı ama şu süreçte çok kalbi kırılıyor gibi.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: yunus.aydin@abcspor.com

twitter: @yunusaydincom

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

2024 PARİS OLİMPİYATLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

2024 Paris Olimpiyat Oyunları, 26 Temmuz-11 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek ve 33. Yaz Olimpiyat Oyunları, 26 Temmuz açılış töreniyle resmen...

Benzer Konular