https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

YA TUTARSA!

Okunması Gerekenler

Hoca bu durur mu, yapıştırmış cevabı:

 

– Ya tutarsa..!

 

30 escort kızla alem yaptığı ve bu sex partisinden alnının akıyla da çıktığı iddia edilen, alkol ve gece hayatı problemleriyle meşhur, iki yıldan beridir de belindeki sakatlığından (normal olarak) takımında çok az süre bulan Alemci Marco Fabian tercihi ve bu tercihin medyada dillendirilmesi neticesinde transferinden vazgeçilmesiyle sonuçlanan olay başta olmak üzere, 22 yaşına kadar milli takımların hiç bir seviyesinde oynamayı başaramamış Jailson transferi, İsviçre milli takımı hocaları tarafından henüz keşfedilmemiş 24 yaşındaki Frey’in transferi, tecrübeli, kariyerli, lider vasıflı, oyun kurma becerisi olan bir orta saha oyuncusuna şiddetle ihtiyaç varken, beklenen patlamayı bir türlü yapamamıș Benzia kumarı ile anlaşılmış oldu ki, Comolli’nin Ball Money adlı kitaptan anladığı şey bizim Nasrettin Hoca kafası:

 

– Ya tutarsa.

 

Kusura bakmayın, çılgıncasına Ali Koç destekleyen biri olarak küçük bir eleştiri yapmam lazımdı, kendisi de taraftarın fikrine kulak veriyor zaten..

Başkanın kredisi çok yüksek arkadaşlar, “paramız yok, bu sene Feda diyoruz” desin, bir sezon onun mavi gözlerine feda olsun..

 

Ya da ben öyle görüyorum, Comolli haklı çıkacak..

 

Reyes ve Harun transferlerini çok başarılı bulduğumu da söylemem lazım, diğer transferler hakkında önceden yazmıştım fikirlerimi..

 

Şu maddi dar boğazda 9 oyuncu almak da elbette bir başarıdır, umarım nicelik mi, nitelik mi tartışmalarını beraberinde getirecek gibi duruyor..

 

Doğal olarak bugün Cocu’nun kiminle oynayacağı da merak konusuydu: Cocu enteresan bir tercih yapmış, Fenerbahçe’nin sorunu defansın topu oyuna sokamamsı, yetiş ya Reyes diyenlere inat, Reyes’i ön liberoda görmek istemiş, kalede ise bir diğer yeni isim Harun vardı..

Valbuena, Slimani, Ayew üçlüsü önde, arkalarında da Ekici ve Elif.. Yani.. Bence Reyes’in yeri hariç iyi bir 11 tercihi olmuş..

Kayserispor ise taş gibi takım, hem sert hem koşuyor, iki tane hızlı kanat oyuncusu var, Athletico’lu Mensah var, kolay bir maç değildi..

Fenerbahçe seyircinin de itmesiyle maça hızlı başladı, önde bastı, dar alanda oynadı, 29 dakika oyuna ağırlığını da koydu, Hasan Ali’nin ortasına Ayew’in vurduğu kafa golüyle golü de buldu, golden sonra Slimani ile gole de bir kez çok yaklaştı ama 20.dakikadan sonra orta sahanın kontrolünü sağlamakta zorlandı.. Saha paylaşımındaki sıkıntı tekrar hortladı..

Kayserispor fizik olarak da kondisyon olarak da daha iyi bir takım, hocasının özelliği zaten, Fenerbahçe kalesini de bir kaç kez yolladı ama Harun gole geçit vermedi..

 

Cocu Reyes’i tercih etmiş ama orada çok bocaladı, Topal’ı tercih edip Roman’ı kesseydi daha mı iyi olurdu acaba..?

Reyes ön libero gibi başladı ama topu oyuna sokarken de Reyes’e geri gel demiş Cocu, o da o yüzden bocaladı biraz da..

Cocu’nun Topal konusundaki aceleciliğine de anlam veremedim, iki maçta sıtkı sıyrıldıysa, yuh yani, biz ne yapalım..?

Fenerbahçe ikinci yarıya duran toptan golü yiyerek başladı, karşıdan gelen topta kalecinin de yapacağı bir şey olmuyor kimse dokunmazsa..

Fenerbahçe Slimani”nin şık golüyle gole cevap verdi ama ardından Skretel kendi kalesine atınca işler arapsaçına döndü, Fenerbahçe’nin iyi transferi diye övdüğümüz Harun da bir kaç dakika geçmeden 3. golü ikram edince yapacak hiç bir şey kalmadı, Frey, Soldado ve Topal hamleleri de doldur boşalttan başka hiç bir şey getimeyince Fenerbahçe üst üste 3.kez sahadan mağlup ayrıldı..

Fenerbahçe’nin alan paylaşımında ciddi sorunu var, bu sorunu ya Aykut Hoca tarzı Dirar, çift ön libero, Aatıf düzeniyle falan çözersin ya da kondisyonun çok yukarılara çıkmasını beklemen lazım..

Geçen yıl ikinci olmuş bir takım vardı ben beğenmesem de, bu takımı dikine oynatmak gibi bir hedef oluştu, bir tane 8 numara, iki de sprinter kanatla bu iş çözülürdü, yanlış politikalar sebebiyle mümkün olmadı..

Yönetim takımı gençleştirerek sorunu çözeceğiz gibi bir anlayışa sahip, kalite ve kumaş mefhumu sanıyorum ikinci plana itildi.. Gardıropta giyecek adam gibi bir şeyim kalmadı diyip, sosyete pazarında soluğu alan kadınlar vardır, 10 liraya 20 liraya çaput toplar, iki giyer, sonra yakası açılır eteği sarkar, ya, üstte de kalite durmaz zaten, sonra giyecek hiç bir şeyim yok demeye başlar ya kadın?

İşte öyle bir şey oldu bana göre..

 

2 oyuncu daha takima girecek ama kumaşları da belli, sosyete pazarına nadir düşen markalı mallardan değil..

Kabak Cocu’ya patlayacak ama emin olun yazık olacak..

Marco Fabian olayından sonra bazı şeyler kafamda netleşti, bence bu işin sorumlusu Cocu değil..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular