https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ISTANBUL CUP’DA VINCI-WOZNIACKI FİNALİ

Okunması Gerekenler

ARIF SAHIN-2İstanbul Cup’ta yarı final maçları oynandı.

*** 1 nolu seribaşı CAROLINE WOZNIACKI,  Kristina Mladenovic karşısında benim beklediğimden çok daha rahat bir maç çıkardı.

Maçın ilk beş oyununda servis kırma puanı bile yaşanmadı, altıncı oyunda ise Mladenovic toplam üç çift hata yaparak oyunu resmen rakibini hediye etti. Bu oyundan sonra set koptu, Wozniacki ilk seti 6-2 ile kazandı.

İkinci setin 4.oyununda aynı şey yaşandı, Mladenovic arka arkaya üç tane çift hata yaptı ve servisini kırdırdı. Mladenovic ilk settekinin aksine dağılmadı ve yedinci oyunda servis kırmadı ama hemen arkasından Wozniacki arka arkaya şık vuruşlarla servis kırmayı başardı ve sonra kendi servisinde maçı bitirdi: 6-3

*** 2 nolu seribaşı ROBERTA VINCI  ile turnuvanın en genç tenisçisi Ana Konjuh’un mücadelesi tam beklediğim gibi geçti.

Roberta Vinci rakibinin ilk 11 servisinde 10 puan kazandı, kendi servisinde ise beş servis kırma puanı çevirdi. Maç 0-4 ve oyun 0-30 olduktan sonra Konjuh toparlandı 10/11 puan alarak sete geri döndü ama Vinci ilk seti 6-4 ile kazandı.

İkinci set ise Vinci açısından daha rahat geçti. İki kez servis kıran Vinci maçı 6-2’lik setle noktaladı.

Günün Notları ve Tahmin: Yarı finalin ikinci maçı olan Wozniacki-Mladenovic maçı beni hayal kırıklığına uğrattı. Mladenovic’in favori olduğunu ve maçın üç sette biteceğini düşünüyordum ama tam tersi bir tablo ortaya çıktı.

Diğer yarı finalde kaybeden Konjuh’nun turnuvanın gerçek yıldızı olduğunu söyleyebiliriz. Turnuvanın ilk gününden itibaren mükemmel oynayan Roberta Vinci ‘bence’ finalin büyük favorisi.

Carolina Wozniacki ile Roberta Vinci arasındaki final maçı bugün saat 17.00’de merkez kortta oynanacak.

arif.sahin@abcspor.com

Son Haberler

2024 PARİS OLİMPİYATLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

2024 Paris Olimpiyat Oyunları, 26 Temmuz-11 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek ve 33. Yaz Olimpiyat Oyunları, 26 Temmuz açılış töreniyle resmen...

Benzer Konular