https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

WTA İSTANBUL CUP ÖNCESİ

Okunması Gerekenler

ARIF SAHIN-2Kısa bir aradan sonra tekrar düzenlenen İstanbul Cup’ta belki de daha önce görmediğimiz kadar önemli tenisçileri göreceğiz. Turnuvaya katılacak olan yabancı tenisçilere bakarsak, WTA Tur’un tecrübeli isimleri; Caroline Wozniacki, Tsvetana Pironkova,  Yanina Wickmayer, Andrea Petkovic ve Roberta Vinci dışında önümüzdeki yıllarda WTA Tur’unun başarılı isimleri olması muhtemel gençler; Alja Tomljanovic, Donna Vekic, Elina Svitolina, Belinda Bencic ve Karolina Pliskova gibi önemli oyuncuları izleyeceğiz.
Bu yazımda turnuvaya katılacak olan Türk tenisçileri kısaca tanıtmak istiyorum…
Turnuvaya katılacak olan beş Türk tenisçi var.
WTA sıralamasında en yüksek sırada yer alan Türk oyuncu Çağla Büyükakçay. 24 yaşındaki Çağla’yı bugüne kadar bir Grand Slam’de görme şansımız olmadı. Dünya sıralamasında iki ay önce kariyer zirvesine çıktı, şu anda 164.sırada. İstanbul’da daha önce dört kez final oynayan Çağla finallerin ikisini kazanmayı başardı. Son olarak geçtiğimiz hafta Bükreş’te ikinci turda elendi. Bu yıl Malezya’da çeyrek finale kalmıştı.
Şu anda 231.sırada yer alan Pemra Özgen esasen çiftlerde daha başarılı bir oyuncu. 28 yaşındaki Pemra bu yıl Malezya’da elemeleri geçmeyi başarmıştı ve dünyanın önemli tenisçilerinden Dominika Cibulkova karşısında iyi bir performans sergilemişti.
Geçen yıl ilk 300’e giren ama bu yıl sıralamada gerileyen Başak Eraydın şu anda 20 yaşında. Yaşadığı sakatlıktan sonra kendine gelen Başak önümüzdeki yıllarda Türk tenisinin çok şeyler beklediği bir isim.
Gençler kategorilerinde gösterdiği başarılarla son dönemin en popüler Türk tenisçisi olan İpek Soylu şu anda 355.sırada. ’96 doğumlu İpek önümüzdeki 10-15 senede kadınlar tenisinde önemli işler yapmasını beklediğimiz bir isim.
Son olarak da Melis Sezer. ‘93lü Melis bu yıl önemli bir gelişim içinde ve kariyer zirvesine yaklaştı.
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular