https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

WIMBLEDON KADINLAR ( CUMARTESİ )

Okunması Gerekenler

ARIF SAHIN-2Cumartesi gününün en büyük sürprizi Serena Williams’ın elenmesi oldu. Uzun süreli yağmura rağmen programdaki sekiz maçın altısı tamamlandı.
                 Tablonun en üstünde günün şoku yaşandı. Son beş yılın üçünde şampiyon olan Serena Williams, Fransız Cornet’ye karşı servis kırdırarak maça başladı. Yağmur arasından sonra arka arkaya beş oyun kazanan Serena ilk seti rahat kazandı. İkinci sette ise tablo tersine döndü, Cornet setin ilk beş oyununu kazandıktan sonra üç oyun kaybetti ama seti 6-3’le bitirmeyi başardı. Final seti ise müthiş bir mücadeleye sahne oldu. Final setinde Alize Cornet’nin sinirlerine hakim olduğunda ne kadar iyi bir tenisçi olduğunu gördük, Serena ise setin neredeyse tamamında mutsuz bir görüntü çizdi. 2-2’de servis kıran Cornet daha sonra bir servis daha kırdı ama maçı bitirmekte zorlandı, maçı 6-4’le bitirdi.
                _ Günün en zevkli mücadelesi olmasını beklediğim Petkovic-Bouchard maçını canlı izleyemedik. Roland Garros’ta yarı final oynayan iki tenisçinin mücadelesi iki sette bitti ama hiç de kolay olmadı. İlk sette Petkovic servis oyunlarında çok zorlandı ve ilk seti Bouchard 6-3’le kazandı. İkinci set daha yakın geçti, benzer tarzda tenis oynamayı seven iki tenisçinin mücadelesini Bouchard 6-4’le bitirdi.
                _ 2012 yarı finalisti Kerber ile 2013 yarı finalisti Flipkens’in mücadelesi iki farklı tarzdaki oyuncuyu karşı karşıya getirdi. Daha riskli oynamayı seven Kiki Flipkens ilk sette bir kez servis kırdı ve servis oyunlarında başarılı olarak ilk seti kazandı. İkinci sette Kerber daha dengeli oynadı, Kiki’nin basit hata sayısı artınca Kerber durumu dengeledi. Final setinde ise Kerber oyununu iyiden iyiye yükseltti. Set boyunca 5 winner bulan ve hiç basit hata yapmayan Kerber seti 6-2’yle kazandı.
                _ On yıl öncesinin şampiyonu Maria Sharapova ilk iki maçında sadece dört oyun kaybetmişti. Genç Riske karşısında maça servisini kırdırarak başladı ama 1-3’den sonra işler değişti. Masha arka arkaya 11 oyun kazanarak maçı rahat kazandı ve dördüncü tura yükseldi.
                 – İki genç tenisçinin mücadelesinde, yılın flaş ismi Simona Halep ile sadece 17 yaşındaki İsviçreli Bencic karşılaştılar. Topu oyunda tutmayı seven iki tenisçinin mücadelesi dengeli başladı, ilk seti Halep 6-4’le kazandı. İkinci sette Bencic biraz da tecrübesizliğine yenik düştü, daha fazla basit hata yaptı ve turnuvaya veda etti. Halep de Sharapova gibi yoluna takılmadan devam ediyor.
                _ 2010 finalinden sonra yaşadığı sakatlıkla beraber ortalıktan çekilen Vera Zvonareva üçüncü turda genç Kazak Diyas ile karşılaştı. İlk sette iki tenisçi de ikişer kez servis kırdılar ve set tie-break’e gitti. Tie-break’te ise Diyas şov vardı, rakibine sadece 1 puan veren Diyas seti kazandı. İkinci sette Vera, üçüncü sette ise Diyas daha fazla winner üreterek setleri 6-3’le kazandılar. Diyas’ın Pazartesi günü Halep’e sorun çıkarıp çıkaramayacağını göreceğiz!
                 _ Lisicki-Ivanovic maçında ilk seti Lisicki kazandıktan sonra maç ertelendi. Shvedova-Keys maçında ise ilk seti Shvedova tie-breakle kazandı, ikinci set tie-break’ine gelindiğinde maç ertelendi.

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular