https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

VOLKAN “DEVAM” DEDİ !!

Okunması Gerekenler

ALP ERALPMaç öncesi stada girdiğimde özellikle iki konu kafamı kurcalıyordu.

Birincisi yine çok kritik ve hayatı bir maç öncesinde Fenerbahçe’nin başına ancak pişmiş tavuğun başına gelecek bir talihsizlik gelmişti. Gökhan Gönül’ün ani sakatlığı ve alternatifi Şener’in Bursaspor’dan kalma cezası üstüne bir de o mevkinin üçüncü ismi Mehmet Topuz’un da sakat olması eklenince, Hasan Ali hayatında ilk kez sağ bek oynamak zorunda kalmıştı. Bu Fenerbahçe’nin maça büyük bir handikapla başlaması manasına geliyordu.

fb shakhtar seremoniİkincisi ise bir handikap değil, bir avantajdı. Fenerbahçe tribünleri coşkulu bir biçimde geri dönmüştü. Artık eski defterleri açmanın manası yok ancak ister istemez insanın aklına geçen sezon yapılan hatalar geliyor. Bu tribünler olsaydı her türlü olumsuzluğa rağmen Fenerbahçe şampiyonluğa ulaşmış, Şampiyonlar Ligi’ne de direkt katılıyor olurdu bana göre.

Geçmişi bırakıp maça dönersek ise daha başlama düdüğü ile beraber sahada uzun süredir beraber oynayan oturmuş bir takım ile birbirine alışmaya çalışan oyunculardan kurulu yeni bir takımın oynadığı belli oluyordu. Sahaya yayılması ve oluşturduğu pas trafiğiyle Shakhtar özellikle Fenerbahçe’nin stoperlerini ve Diego ile Nani’nin biraz yumuşattığı orta sahasını oldukça zorladı.

fb shakhtar fernandaoPozisyonlar da buldu ilk yarıda Ukrayna ekibi ancak karşısında oldukça başarılı bir gününde olan Volkan vardı bu dakikalarda. Bir kaç önemli kurtarışla belki de havlu atabilecek takımını ayakta tuttu Volkan. Geçen sene bir çok kişiye göre şampiyonluğun kaçmasındaki faktörlerden biri olarak gösterilen tecrübeli kaleci, Fenerbahçe’nin tura tutunmasını sağladı.

Diğer bir başarılı oyuncu bana göre Fernandao’ydu. Belki çok üretken olamadı ama sırtı dönük oyunuyla, indirdiği toplarla ve özellikle de Fenerbahçe taraftarının gönlünü fethedeceğini düşündüğüm mücadelesi ile bana çok pozitif bir ışık verdi.

Diego da fena değildi, saman alevi gibi ortaya çıkan bir çok atakta onun imzası vardı. İsteği, mücadelesi, top alışverişleri yerindeydi. Ancak ben nedense çok dile getirilen “bu sezonun en iyi transferi Diego” rüzgarına katılamıyorum. Biraz karamsarım bu konuda. İnşallah yanılırım ve Diego çok başarılı bir sezon geçirir, hep beraber alkışlarız kendisini.

fb shakhtr van persieGenel anlamda takımın iştahlı oluşu, oyun disiplini, özellikle ikinci yarıdaki daha derli toplu oyunu gelecek için ümit verdi. Tabii ki Van Persie ve hatta Nani de çok daha iyi olup takıma büyük katkı verecekler, kalite katacaklar.
Burada belirleyici olan sanki orta sahanın göbeğindeki Mehmet Topal ve Josef De Souza’nın ofansif yönde Fenerbahçe’nin oyun kurgusuna biraz daha katkı vermeleri olacak. Emre Belözoğlu’ndan boşalan “oyunu yönlendirme” görevi için bu ikilinin ve özellikle de De Souza’nın biraz daha elini taşın altına sokması gerekecek.

Yeter ki sansasyonel transferler sonrası Fenerbahçe camiası aşırı havaya girip “şampiyonluk bu sezon cepte” havasına girmesin ve takım oturana kadar sabırlı olunması gerektiğini unutmasın.

mail :alp.eralp@abcspor.com

twitter : @alperalp72

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular