https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ÜST ÜSTE 3.KEZ EL CLASICO!

Okunması Gerekenler

ARIF SAHIN-2İspanya Basketbol Ligi yarı final serisinin son maçında Barcelona deplasmanda Valencia’yı 77-75 yenerek finale yükseldi. Böylece seride tüm maçları konuk takımlar kazandı, Barcelona üstüste 16.kez İspanya Ligi finaline yükselmiş oldu.

Maçın Hikayesi

Maç dengede başladı. Barcelona ilk dakikalarda tamamen Huertas odaklı hücumlar yaptı ve ilk çeyreğin ortasından itibaren dengeyi kaybetti. Valencia Doellman-Sato başta olmak üzere tüm oyuncularından katkı alarak farkı 11 sayıya kadar açtı ve soyunma odasına 43-34 ile önde gitti.

İkinci yarıya Barcelona gerekli değişiklikleri yaparak başladı. 23.dakikada skor 49-39 olduktan sonra çeyrek sonuna kadar 8-22’lik önemli bir seri yakalayarak öne geçtiler. Son çeyrekte Valencia Ribas-Lafayette’in hatalarıyla hücumda hatalar yaptı, Barcelona ise Huertas-Tomic’in ikili oyunlarıyla üstünlüğü sürdürdü. Son iki dakikaya beş sayı farkla önde giren Barcelona Tomic’in üstüste iki hücumda basketi bulamamasıyla maçı koparamadı, bitime yedi saniye kala Sato skoru dengeledi: 75-75. Son savunmada Valencia Huertas’ı durduramayınca yenildi.

Genel Yorum

Barcelona’da Huertas-Navarro-Tomic üçlüsü muhteşem bir maç çıkardılar. Valencia’da ise Sato-Doellman etkili oynadılar ama Doellman ikinci yarıda faul problemine girince etkinliğini kaybetti. Kısa oyuncularından istikrarlı katkı alamayan Valencia yine de oyunda dengeyi kurdu ama Huertas son sözü söyledi. Üstüste üçüncü yılda da ACB’de finalde El Clasico’yu izleyeceğiz.

arif.sahin@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular