https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BELGRAD’DA ETERNAL DERBY’DE MEYDAN SAVAŞI!

Okunması Gerekenler

Dünyada bilinen ismiyle Eternal, Sırplarca Veciti, bizim dilimizde de ölümsüz derbide ortalık ADETA boks ringine döndü!

Yeryüzünün EN NEFRET içeren 5 derbisi arasında bulunan Belgrag kapışmasında, dünkü maçta yaşananlara bundan önceki olayları da geride bıraktı ve basketbol tarihine geçti!

Partizan’ın kendi sahasında, Kızılyıldız’a 97-88 yenildiği final serisi ilk maçı sezonun en büyük basketbol kavgasına sahne oldu.

Maçın son çeyreğinin ilk dakikalarında Nikola Milutinov ile DeMarcus Nelson arasında yaşanan bir pota altı mücadelesinin hemen ardından gerilen ortam yumruklu kavgaya dönüştü.

Kısa süre içinde iki takımın oyuncuları birbirlerine girdi. Kavga neticesinde Partizan’dan 9, Kızılyıldız’dan 7, TOPLAMDA 16  basketbolcu diskalifiye edildi. Maçı Partizan 2, Kızılyıldız ise 4 oyuncu ile tamamlayabildi!

Karşılaşmaya damga vuran kavga esnasında Kızılyıldız 69-64 öndeydi ve konuk takım kavga sonrasında da üstünlüğünü koruyarak  seride 1-0 öne geçti.

Serinin ikinci maçı 16 Haziran günü Kızılyıldız’ın sahasında oynanacak.

ABCSPOR

 

 

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular