https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

US OPEN BAYANLAR 4.TUR PAZAR GÜNÜ MAÇLARI

Okunması Gerekenler

eminnİlk haftanın son gününde bayanlar tablosunda 4. tur maçlarına geçildi.

– Günün erken saatinde yapılan maçta Sara Errani, Simona Halep’i eleyen Mirjana Lucic-Baroni’yi 3 sette yenerek çeyrek finale çıktı.İlk sette ilk servislerinin tamamını içeri sokarak returnlerde Lucic-Baroni’ye çok da fazla imkan vermeyen Errani 6-3 ile seti aldı.2. sette çok sayıda winner üreten, güçlü vuruşlarıyla Errani’yi avlayan Baroni setlerde durumu 1-1 yaptı.Son sette biraz fiziksel düşüş yaşayan ve 2 break’i verdikten sonra maçtan kopan Lucic-Baroni son seti 6-0 kaybederek Grand Slam’e veda etti.

– Turnuvanın bir başka yıldızı olan Belinda Bencic, müthiş çekişmeye sahne olan ilk seti Jelena Jankovic karşısında tie-breakle kazandı.2. sette biraz daha iyi servis atan ve return oyunlarında çok daha etkili olan Bencic başka bir sürpriz yaşatarak çeyrek finale çıktı.

– Bir diğer sürpriz Shuai Peng’den geldi. Çiftlerdeki başarısının yanında son 2 Grand Slam’de teklerde de harikalar yaratan Peng, Safarova karşısında çok rahat galibiyete ulaşarak kariyerinin Grand Slam’lerdeki en büyük başarısı olan çeyrek finale çıktı.

– Günün ve belkide turnuvanın en kaliteli maçı olan Maria Sharapova-Caroline Wozniacki maçında kazanan taraf Wozniacki oldu.İlk sette Wozniacki break’i 5 oyunda buldu ama arkasından hemen geri verdi.Zaman zaman maraton oyunların (8-10 dakika civarında süren) görüldüğü ilk sette, sete tutunma oyununda Sharapova birkaç basit hatası ile seti kaybetti.2. sette Sharapova’nın o bildiğimiz groundstroke’ları çok daha etkili oldu.Müthiş vuruşlar çıkarttı, Wozniacki de bunlara ilk sette olduğu kadar iyi yanıt veremedi.2 kez servis kıran Sharapova seti 6-2 ile kolay kazandı.3. sette harika puanlar, harika ralliler gördük.Sharapova’nın oyununun yanında Wozniacki’nin çabası, savunması takdire şayandı.Wozniacki kariyerinin en iyi setlerinden biri oynayarak bu seti kazandı ve Sharapova’ya karşı olan maçlarındaki 3 galibiyetini aldı.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

emin.kazdaloglu@abcspor.com

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular