https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

US OPEN 2015

Okunması Gerekenler

EMRAH
İlki 1895 yılında düzenlenen US Open bu yıl tarihinde ilk kez Chambers Bay, Washington’da ( Seattle ) düzenlenecek. Turnuva bu sahada ilk kez düzenleneceği için, daha önce kazanan yok.
Bu seneki turnuvaya, tamamen golf sahası damgasını vurmuş durumda. Daha önce bir maden olan arazi, bazı kısımları doldurularak golf sahası haline getirildi. 2007 yılında açılan sahanın organizatörlerinin tek amacı US Open’a ev sahipliği yapabilmekti. Bu konuda hedefleri 2030 olmasına rağmen tahminlerinden 15 yıl önce ev sahipliğine hak kazandılar.
Chambers Bay bir links ( genellikle deniz kenarlarında bulunan, ağaçsız, bol rüzgar alan, küçük ama derin kum havuzlarına sahip bir saha ) course. Çimler çok sert, turnuva boyunca anormal zıplamalar görebiliriz. Benim tahminim başarısız olan bütün oyuncuların sahanın olumsuzluklarından yakınacağı yönünde.
Saha 70 par vuruşluk ve 7585 yardalık. Toplam ödül 8.000.000 dolar.
Son şampiyon Alman Martin Kaymer çok formsuz. Süperstar Tiger Woods Cut’ı yaparsa sürpriz olur.
Benim favorilerim; Jordan Spieth, Rory McIlroy ve Dustin Johnson.

emrah.seber@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular