https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

UMUTLARI YEŞERTEN ADAM.. SİNYOR TERİM

Okunması Gerekenler

Açıkçası geçen sene, artık adını bile anmaktan imtina ettiğim sahte antrenör SOSYAL MEDYA oldu-bittisiyle başa geldiği ve ilk RİZE maçına çıktığında üzerimize yavaş yavaş ölü toprağı serilmeye başlanmıştı.

Ama hep diyorum, tabii ki biraz da bahis olaylarının takip gücüyle insanlar iyi kötü futbolu anlıyor. 10.5 ay boyunca gitsin diye yapmadığı şey kalmadı taraftarın. Geçen gün anlaşıldı ki DURSUN başkan bu yönetimdeki “TERİM düşmanı puroluları” önce kongreyle bertaraf edip, müthiş bir hamleyle biraz geç te olsa GÖNÜLLERİN HOCASINI getirdi.

İlk olarak birkaç soru sormak lazım bu TERİM DÜŞMANLARINA; hani bir tanesi diyordu ya yaş ortalaması 84 olan DİVAN KONGRESİNDE .. Yok AYSAL’a ileri geri konuşmuş, yok ananeler yok vs vs.. Kardeşim G.SARAY Türkiye’nin ezeli rakibi ile birlikte en büyük 2 markasından biri.

Şirketlerinizi istediğiniz gibi yönetirsiniz ama 20 milyondan fazla taraftarı olan bu camia 4-2’lik AKHİSAR maçında bile maç bitiminde TERİM diye bağırıyorsa, önünde duramazsınız. Çok eleştirdim ama DURSUN BAŞKAN’a bu güzel manevrasından ötürü binlerce kez bravo. G.SARAY HALKIN TAKIMIDIR.

Gelelim biraz da maça.. Fantezi yapmadan HIRVAT gibi olabilecek en makul şekilde 11’i belirledi FATİH HOCA. Rakipse bu sezonun “deplasmanda en çok puan toplayanı” GÖZTEPE’ydi. Yani 1.5 gün kala idmana çıkan biri ne yapabilecekse onu yaptı.

Tartışmalı bir penaltıyla 0-1 geriye düşse de sarı kırmızılılar, maçı ve mücadeleyi hiç ama hiç bırakmadı. RODRIGUES’in güzel golü, GOMIS’in kaçırdıklarıyla, BELHANDA’nın hala silik havasıyla ilk 45 dakika berabere geçti. Ama 2.yarı 2000 ve 2012’den çok ufak pasajlar ve kesitlerle dominant futbol, N’DIAYE başta olmak üzere inanılmaz mücadele sonunda 3-1’le yılı mutlu kapattı G.SARAY..

Hakan Balta ve De Jong’a takıma dönüş hamlesi, Sabri’ye maç öncesi verilen plaket, TERİM rüzgarıyla 46 bin seyirci, her gol sonrası kulübenin kenetlenmesi ve de en önemlisi DURSUN beyin taraftarla barışması.

2 GÜNDE UMUTLARIMIZI YEŞERTTİ ve birçok küskün GS’liyi takima dondurdu bu hamleler. Hele bir de yargısız infaza kurban giden WESLEY de dönse. TADINDAN YENMEZ..!

2.yarı lig belki de son yıllarda görülmemiş kadar zevkli ve heyecanlı geçecek. 36,35,33,30,30,29 sıralaması belki de en çok yayıncı kuruluşu mutlu ediyordur. İspanya’da BARCA, İngiltere’de 17 maçtır kazanan M.CITY, Fransa’da işi çoktan bitiren PSG, Almanya’da da BAYERN.

Açıkçası sadece İtalya ve bizdeki heyecanlı.. Ama ben 2.yarıda bu yarışın daha ağırlıklı TERİM-KOCAMAN yönünde olacağını düşünenlerdenim..

Tüm ABCSPOR okurlarına, yazarlarına ve çalışanlarına mutlu yıllar diliyorum 2017’nin bu son yazısında..
Yeni yılın tüm güzelliğini yansıtması dileğiyle..

mail: iskender.genc@abcspor.com

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

 

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular