https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BURDA KALMIŞTIK…

Okunması Gerekenler

BURDA KALMIŞTIK…

Enteresan bir hafta geçirdik. Malatya mağlubiyeti Tudor’un son maçı oldu. Haftabaşında görevine son verildi. Taraftarlar Fatih Terim’i göreve çağırdı. Yönetimde Terim’i istemeyen densizler üstüme benzin dökerek yakarım diyerek Fransızca bilen bir tercüman pardon antrenör arıyordu. Futbolun dili yoktur. Bu durumu iyi süzen ve hayretle izlediğim Dursun Özbek, erken seçim kararı alarak fırsatçılık yapıyor derken, sessiz sedasız, derinden Fatih Terim ile anlaşmış. Başkan gerçekten bir yönetim becerisi göstererek hem taraftarın gönlünü aldı hem de erken seçimde olası rakiplerin eline koz vermedi.

 

İlk maç full tribünler önünde herkes için yeni bir başlangıç, yeni bir heyecandı. Göztepe ligin en disiplinli ve dirençli takımlarından. Beklendiği gibi kaliteli ve heyecanlı bir maç oldu. Henüz maçın başında Göztepe penaltı ile öne geçti. Acabalar akıllara gelir mi derken, takım baskısından, coşkusundan ödün vermedi. Nitekim kısa süre sonra Rodrigues ile Gomis’in süper organizasyonu ile Rodrigues golü buldu. 1-1. Baskılı oyuna rağmen çok fazla pozisyon bulamadılar. Hücumda bir dağınıklık vardı. Ancak taraftar rahat, hoca ikinci yarı çözer diye.

 

İkinci yarı gerçekten daha farklı idi. Fatih Terim 45 dakikada takımı çözmüş. Adam akıllı. Belhanda’yı forvet arkasına al. Gomis’e yaklaştır. Sağda Feghouli, solda Yasin ile kanatlardan bindirme. Aynen de böyle oldu. İkinci yarı Göztepe sahadan silindi. Bu dörtlü etkili oldu ve gollerde bu dörtlünün çabalarıyla geldi. Yasin güzel kafa vuruşu ile galibiyet golünü atarken, sezon başından beri frikikleri deneyen Maicon bu sefer tutturdu ve maçın sonucunu belirledi. 3-1. Bu maç, kulübün twitter üzerinden Fatih Terim’e verdiği cevap gibiydi. “Burda Kalmıştık”. Taraftar bu takımı bu direnci özlemiş.

 

Fatih Terim’in gelişi nasıl da belli oluyor gibi sloganlar atılacak ama daha yapacak çok işi var. Bu takım iç saha maçlarında zaten benzer performanslar sergiliyordu. Zaten Fenerbahçe beraberliği hariç puan kaybı da yok. Sorun deplasman maçlarındaki acizlikti. Bunun değiştiğini de hep birlikte göreceğiz. Bir kere Fatih Terim saçma inatlarla, olmadık fantazilere girmez, herkesi oynaması gerektiği yerde oynatır. En üst düzey oyunculara bile otoritesini kabul ettirir. Örnek Droga ve Sneijder. Şimdi yerli oyunculara yeni bir şans doğdu. Selçuk, Yasin, Sinan, Hakan Balta ve Ahmet bu şansı değerlendirip kadro derinliği oluşturmaya katkı vermeliler. Devre arası birkaç nokta transferle ikinci yarı çok daha güzel olacak. Güzel günler göreceğiz….

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular