https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

UMUDA YOLCULUK

Okunması Gerekenler

ALP ERALPFenerbahçe yine lige son anda tutundu. Taraftarının yüreğini ağzına getirme geleneğini devam ettirdi. Maçın son dakikalarında gelen golle şampiyonluk umudunu sürdürdü.

fener golOysa fena da başlamamıştı maça sarı lacivertliler. Şut olup olmadığı belli olmayan bir topu kalesinde gördü. Hemen cevap verdi. Tam oyun üstünlüğünü eline geçirirken yine olmadık bir gol yedi. Her iki golde de Volkan’ın hatalı gözüktüğünü kabul ediyorum ama toplar da tabiri caizse “pis” yerlere gitti.

Yalnız Fenerbahçe’deki tek problemin Volkan olduğunu söylemek doğru olmaz. Bekir Batuhan’ın karşısında hiç beklenmedik durumlara düştü, gözlerime inanamadım desem yeridir.Sakatlığını atamamış görünen Emre orta sahanın zaman zaman Balıkesir maçındaki gibi kolay geçilmesine sebep oldu. Gökhan Gönül de sayısız kanat bindirmelerini bugün bir asisti olmasına rağmen istenen seviyede sonuçlandırmamaya devam ediyor.

fb sivas webo golEmenike’ye ise herhangi bir eleştirim yok. Kafasında Fenerbahçe’yi bitirmiş bir oyuncuya ısrarla ilk 11’de yer veren hocaya yazar artık bundan sonrası. Sadece şunu belirtmeden geçemeyeceğim. Emenike’nin kötü oyunu sadece ataklarımızın sonuçsuz kalmasına sebep olmuyor, saha içindeki varlığı takımdaki adalet duygusunu bozuyor, diğer oyuncuların enerjisini alıyor, takımın genel coşkusu üzerinde müthiş negatif bir etki yaratıyor.

fb sivas sow golHalbuki bu maçta oyuncuların coşkusu ve mücadelesi özellikle ikinci yarıda son derece üst seviyedeydi. Bugün kimse Fenerbahçe için kötü oynadı diyemez. Zorlu Sivas deplasmanında bundan fazla pozisyona girilmez. İkinci yarıda kurulan baskıdan da fazlası kurulmaz. Hatta insanın aklına şu geliyor. Neden Eskişehir maçının ikinci devresinde, hem de öndeyken bu isteğin yarısını bile göstermediniz? O zaman bütün ipler bizim elimizde olmaz mıydı?

Neyse, artık olan oldu. Bu gece için bir çok kişide “Fenerbahçe havlu atar” görüşü hakimdi. Hiç olmazsa bu gerçekleşmedi. Fenerbahçe hala yarışın içinde kaldı. Galatasaray-Beşiktaş beraberliği durumunda ise bir anda son haftaya Fenerbahçe’nin kendini lider girerken bulması hiç olmayacak iş değil. Başka maçlardan çıkacak sonuçları bekliyor olmak sıkıntılı bir durum ama ne olursa olsun: Umuda yolculuk devam ediyor.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

alp.eralp@abcspor.com

@alperalp72

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular