ÜÇTE ÜÇ

ÜÇTE ÜÇ

İlk iki haftanın flaş takımı Galatasaray üçüncü haftada Sivas karşısındaydı. Tribünler tamamen dolu. Hem de Cuma günü olmasına rağmen. Galatasaray seyircisi futbolu özledi. Bu yıl göreceksiniz Galatasaray iç saha maçlarının en az yarısını Pazartesi Cuma oynar. Artık durdurmak için tüm çareler aranacak.

 

Rakip teknik adamlar bu sene biraz fazla büyük konuşuyorlar. Geçen hafta Bülent Uygun bu hafta Samet Aybaba. Bir bahaneleri de yok çünkü takımları son derece kötü.

 

İlk yarı boyunca Galatasaray baskılı, arzulu, taraftarın da etkisiyle havası yerindeydi. İlk yarı boyunca sadece iki mutlak pozisyon izlesek de sanki her an gol pozisyonu varmış gibi bir etki ile izliyoruz takımı. Topu kaybedince en az 3 kişi basıyor, rakip hataya zorlanıyor. Bloklar arası kopukluk olmayınca haliyle iyi bir takım görüntüsü ortaya çıkıyor. Geçen iki maçın aksine ilk yarı kanatlar hiç kullanılmadı. Bunda Rodrigues’in etkisiz oyunu etkili oldu. Kalabalık Sivas defansını ortadan delmek de zor oldu. Gol 41. dakikada kornerden güzel bir organizasyon ile geldi, Tolga yine boş geçmedi. İlk yarı 1-0 sona erdi.

 

İkinci yarının başlamasıyla bu sefer kanatlar kullanılmaya başlandı. Sağ kanatta, Mariano çok çalışkan, ne yaptığını bilen, müdaheleleri yerinde, tam bir profesyonel ama Rodrigues ona ayak uyduramazsa işi zor. Sanırım Feghouli sağ açığa Rodrigues’in yerine geçecek. Sol kanattan atak yapmak zaten kimsenin aklına gelmiyor. Linnes defansif anlamda görevini fazlasıyla yapıyor ama solda bir partneri şu an yok. Galiba herkes Asomoah’ı bekliyor. İkinci yarı oldukça tempolu geçmesine rağmen, 90 dakika oyundan düşmediler bu sefer. Enerjilerini 90 dakikaya eşit yaymayı öğreniyorlar. 85. dakikada hala rakip ceza alanında pres yapan bir takım izliyoruz. Umarım büyü bozulmaz. Tolga çok şık bir gol ile maçı kopartan adam olurken, penaltı atışında Selçuk’un topu Gomis’e bırakması çok şık oldu. Üç puan üç golle geldi. Daha zor geçebilecek bir maç rahat geçildi.

 

Taraftar bu maçla birlikte Selçuk İnan ve Tudor ile barışıp tribünlere çağırarak buzları eritti.

 

Üçte üç, yola devam….

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu