https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ÜÇ PUAN GÖZÜM ÜSTÜNE

Okunması Gerekenler

ÜÇ PUAN GÖZÜM ÜSTÜNE

Dört gün önce hem 3 puanı hem de Marcao ile Fatih Terim’i kaybeden Galatasaray, Göztepe önünde mutlak 3 puan için çıktığı maçı gelgitlerle dolu bir oyunla 3-1 mağlup etti.

İlk onbeş dakika müthiş baskılı, süper başladılar. Göztepe üst üste iki pas yapamadı, hatta topu göremedi desek daha doğru olur. 4.dakikada Emre Kılınç, 12’de Arda ile skor 2-0 olunca maç farka gider dedik ama Göztepe 14.dakikada topu ayağına ilk aldığında Soner ile şık bir gol bulunca maça ortak oldu. İlk yarının kalan dakikaları kontrollü bir oyunla devam etti. İlk dakikalardaki tempo, oyun, goller devam etse yılın futbol şöleni olabilirdi ama önümüzdeki Trabzon maçını düşünürek biraz tempo düşürdüler. Tabii ki bu psikolojik bir refleks.

Hal böyle olunca Göztepe biraz daha cesaretli gelmeye başladı. Özellikle ikinci yarının başlarında arka arkaya girdikleri pozisyonlarla gol geliyorum sinyali vermeye başlarken, son haftaların iyi oynayan adamı Feghouli çıktı sahneye ve maçı adeta bitirdi. Golde Taylan’ın güzel asistini de atlamamak lazım. Golden sonra Göztepe elinden geleni yaparak çırpınsa da Galatasaray skoru korumayı bildi. Sıkışık maç programında kazasız alınan üç puan çok değerli. Fatih Terim’in de olmadığını düşünürsek, kenar yönetimsiz ne kadar az kayıpla geçilirse o kadar iyi.

Bakalım kaç maç ceza gelecek? Futbolun sanki istihbaratçısı Rıdvan Dilmen’in dediği gibi 7 maç mı, yoksa bu sefer cesaret edemeden bir iki maçla mı geçiştirilecek? Adalet herkese eşit çalışmalı. Şenol Güneş’in, Hasan Kartal’ın, Sergen’in dedikleri, tepkileri ve aldığı cezaları düşünerek cezanın 3 maçı geçeceğini sanmıyorum.

Unutmadan; Saracchi ve Luyindama’nın acilen form tutması lazım. Bu tarzları ile zerre güven vermiyorlar. Saatli bomba gibi ikisi de. Takımda diğer oyuncular, sonradan giren de çıkan da görevlerini yaptılar.

Yenilgi sonrası alınan 3 puan takıma iyi gelecektir. Trabzon maçını da kayıpsız geçerlerse uzun bir galibiyet serisi yakalanır.

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular