https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

TÜRKİYE’DE TV’DEN MAÇ İZLEME ÇİLESİ!

Okunması Gerekenler

 

rehaTürkiye’de; Lig maçları hariç, avrupa kupaları dahi parayla satılmaya başladı. Bunlara para ödediğimiz yetmezmiş gibi, hazırlık karşılaşmaları için de para veriyoruz. Asgari ücret ile çalışan vatandaşlarımız, aldıkları maaşlarının neredeyse %10’unu maç izlemek için ödüyor.

Ayrıca kendi takımımızın maçını izlemek için 3 ayrı cihaz ve her cihaz için ayrı ücretler ödemek zorundayız. Futbol maçlarını geçtim, basketbol karşılaşmaları için de ekstra ücret ödemek zorundayız.

Türkiye’de,

Ortalama bir hesap ile,

1- D-Smart 60 TL

2- Digiturk 30 TL + Süper Lig 50 TL = 80 TL

3- Tivibu 40 TL

Toplam aylık: 150 TL (Tek maç dahil toplam 3 cihaz aylık bedeli= 180 TL)

Peki bu durum Avrupa’da nasıl?

TOP 5 AVRUPA LIGIİngiltere’de Sky Sports UK’un aylık fiyatı  45 Sterlin. İçerisinde Premier Lig, Avrupa karşılaşmaları, Rugby, Golf, Cricket, Formula 1 seçenekleri de sunuyor. Ayrıca Sky, aboneliklerde 32 inç Samsung TV veya 100 Sterlinlik ödül paketi sunuyor.

Almanya’da ise Sky DE, Film Paketi + Bundesliga + Ekstra Spor paketi toplamda 39,90 Euro. Paketin içerisinde Film kanalları, Bundesliga 1 ve 2, DFB Pokal, Premier Lig, UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi, Formula 1, Golf, Hentbol ve ekstra özel içerikler mevcut.

İtalya’da, Sky Italy’nin Serie A + Premier Lig + Avrupa Maçları + UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi + Formula vs gibi alternatif sporlar aylık 33,90 Euro.

Son olarak Fransa... Fransa’da ise yayıncı kuruluş BeinSports. Ancak satışları Orange firması yapıyor. Fransa’da fiyatlar oldukça uygun. Ligue 1 + La Liga + UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi + Formula 1, Golf, NBA, NFL gibi alternatif sporların tamamı için aylık 16 Euro bedel isteniyor.

Ayrıca Türkiye’de 3 uydu alıcısı ile izlenen karşılaşmaları, İngiltere, Almanya, Fransa ve İtalya’da tek uydu alıcısı ile izlemek mümkün olabiliyor.

Son söz,

Sözde ülkemize sporu sevdirmeye çalışan -kapitalizmin nirvana yaptığı- şirketler umarım fiyatlarda indirime giderler.

REHA KAZAR

mail : reha.kazar@abcspor.com

twitter : @kazarre13

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular