https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

TUNÇ AFŞAR RÖPORTAJI “U-23 DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU”

Okunması Gerekenler

U23 bayan voleybol milli takımımızın dünya şampiyonlugundan sonra sitemiz yazarı FIVB lisanlı voleybol menajeri Tunç Afşar’ın görüşlerini aldık.

–  Siz turnuvayı yerinde izlediniz, öncelikle organizasyon nasıldı onu sormak istiyoruz.

– Evet, yerinde izledim. Keza geçen sene Sırbistandaki elemeleri de yerinde izlemiştim. Tarihi anlara şahitlik ettigim için kendimi şanslı sayıyorum. Slovenyada salonlar çok güzel olmasına rağmen ev sahibi maçları dışında seyirci çok fazla ilgi göstermedi. Organizasyon tarafından sağlanan otel ve ulaşım imkanlarını görünce ülkemizin bu konularda üç gömlek üstün oldugunu söylemek lazım.

– Milli takımımızın dünya şampiyonlugunu bekliyor muydunuz?

– Madalya bekliyordum ama açıkcası dünya şampiyonluğuna ordaki rakipleri gördükten sonra inanmaya başladım. Bu jenerasyonda aynı kalitede iki milli takım çıkartacak havuza sahibiz, bunu diger ülkelerde göremedim. Şampiyonluk kolay olmadı. Şimdi esas hedef bu başarıyı A milli takım seviyesine taşımak.

– Ataman hoca için neler söylemek istersiniz, yabancı antrenör ve oyuncu tartışmalarının oldugu ortamda yüreğimize su serpti.

– Ataman hocanın kariyerine bakarsanız, bu basamakları adım adım tırnakları ile kazıyarak çıktığını görürsünüz. Hiçbir başarı tesadüf değildir, Galatasaray’da yakaladıgı başarıyı aynen buradad a devam ettirdi. Kutluyorum kendisini.

– Turnuvada menajer gözüyle dikkatinizi çeken isimler var mıydı?

– Brezilya, Dominik, Küba gibi ülkelerin oyuncuları çok atletik ve göze hoş gelen voleybol oynuyorlar ancak voleybol takım oyunu ve bunun sonucu Türkiye-Slovenya final oyadı. Slovenya’nın bu takımının tamamına yakınını 2014 yılında Estonya’da U-19’da Avrupa üçüncüsü olduklarında seyretmiştim. Aynı turnuva Boskovic ve Eganu’nun ortaya çıktığı turnuvadır.

– Milli takımımızda size göre öne çıkan isimler kimlerdi?

– İsim söylemek yanlış olur çünkü hepsi yüreklerini ortaya koydular. Bireysel değil takım oyunu oynadık, giren çıkan birbirini destekledi ve şampiyonluk geldi. Tabii ki Hande ve Beyzanin rüya takımda olması bizleri gururlandırdı, bir tırnak ta 17 yaşındaki Ebrar’a açmak istiyorum. Saha ici performansı ve saha dışı enerjisiyle ciddi bir hayran kitlesi yarattı. İnşallah bu performansı artarak devam eder ve Türk voleyboluna uzun yıllar hizmet eder.

– Peki şimdi bayanlar Avrupa Şampiyonası başlıyor.

-Bana göre Türk voleybolunun seviyesi her turnuvada ilk üç içinde olmaktır. Gene aynı düsüncedeyim. Onlara da şimdiden başarılar diliyorum.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: tunc.afsar@abcspor.com

twitter: @tuncafsar

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular