https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

TÜM ZAMANLARIN EN BÜYÜK SÜRPRİZİ

Okunması Gerekenler

EMRAH

Dünya kupasındaki son galibiyetini bundan tam 24 yıl önce, onda da Zimbabve karşısında alabilen Japonya, 2015 Dünya kupasında tüm zamanların en büyük sürprizine imza atarak ragbinin ağır abisi, daha önce 2 kez dünya şampiyonu olan Güney Afrika’yı ( Springbocks ) 34 – 32 yenmeyi başardı.
Maç başında Japonya kazanırın bahis oranı 1’e 40’tı. Maçın sonlarına doğru Güney Afrika 7 puan öne geçip bir şekilde ülkelerini büyük bir utançtan kurtaracak gibi gözükürken, oran 500’e kadar çıktı. Ama mucizevi bir şekilde geri gelen Japonlar, maçın uzatma dakikalarında kazandığı field goal şansıyla maçı berabere bitirme şansını yakalamalarına rağmen Avustralya’lı koçları Eddie Jones’un riske girmesiyle maça oyunla başladı ve Karne Hesketh’in son saniyede yaptığı try’la maçı kazanarak tarihe geçti.
Brighton Amex Stadyumundaki 30.000 ragbi-sever tarihin en büyük sürprizine canlı tanık olurken, aralarında bulunan az sayıdaki Japon seyirci de gözyaşlarına engel olamadı.
Bu sürpriz futbolda, San Marino’nun Almanya’yı,ya da Brezilya’yı yenmesi gibi bir anlam ifade eder.

emrah.seber@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular