https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

TRİBÜNÜN KALBİNDEN

Okunması Gerekenler

ALP ERALPTRİBÜNÜN KALBİNDEN

Normalde kaybedilen maçlardan sonra deplasman tribünü sessizliğe bürünür. Moraller bozulmuştur ne de olsa.. Kilometrelerce yol tepen taraftar üzüntüyle yerine çöker kalır. Su anda ise Antep’te Fenerbahçe deplasman tribününün kalbinden bildiriyorum. Mihriban ve samanyolu sonrası bir baba hindi eşliğinde coşku içinde stadı inletmeye devam ediyor taraftar.

FB ANTEP KADROÇünkü takımın mücadelesinden, 10 kişi kalmasına rağmen savaşmaya devam etmesinden mutlular. Puan kaybedersin bazen ama puandan çok daha fazlasını kazanırsın. Takım olursun her şeyden önce, işte bugün de o günlerden biri bence.

Hele bir de maçın hakemini düşünürsek, hiç hocaya ve futbolculara sallama günü değil bugün! Aslında bu hakem yönetimi bağıra bağıra geldi. Dünkü Kayseri maçındaki Bülent Yıldırım’ın düdükleri, maç öncesi Chibiuke’nin cezasının ertelenmesi ve Serkan Tokat’ın bu maça atanması ters bir şeyler olacağına dair şüpheleri artırıyordu.

HAKEM 1Herkes Serkan Tokat’ın en son Podolski’nin eliyle düzeltip attığı gole takmış. Aslında biraz daha geriye gitmek lazım. Gözlerden uzak bir öğlen maçında Fenerbahçe Bayburt deplasmanına gitmişti kupa mücadelesi için.. İşte o maçta tanışmıştı Serkan Tokat ile ! Merak edenler o gün Fenerbahçe aleyhine çalınan fiyasko penaltıları rahatça internetten indirebilir. Maçın tamamını seyredenler aslında o gün tam anlamıyla bir hakem rezaleti yaşandığına tanıklık edebilir.

Aynı Serkan Tokat bugün de kaldığı yerden devam edip Fenerbahçe’yi doğramak için çıkmıştı sahaya resmen.
Tamamını Fenerbahçe aleyhine değerlendirdiği ilk gol, kırmızı kart ve penaltı pozisyonlarını saymıyorum. Sadece Fenerbahçe’nin atağa çıkışlarını defalarca faulle kesen Antep’li futbolculara 80.dakikaya kadar kart göstermeyişi, ne kadar art niyetli ve hesap peşinde olduğunun göstergesiydi.

hasan kirmiziKimse son dakikada Caner’in yaptığı harekete vermediği penaltıyı anlatmasın. Onun hemen öncesinde vermediği bir Markoviç’in gözünün önünde indirilişi var ki, onun altında ezildi,penaltıyı veremedi. Bundan sonra dinlendirsen ne olur ceza versen ne olur? Giden gitti, 2 puan uçtu.

Şimdi ise moral bozmadan aynı hırsla devam etme zamanı. Nani’nin yine oyunu yavaşlatan top cambazlıklarını azaltması gerekecek. Biraz da bazı futbolculara üstüste maçlar sonrası fazlaca yük bindi. Hocayı anlayabiliyorum, başarılı kadroyu bozmak istemiyor. Ancak yine de küçük rotasyonlarla Ozan Tufan, Markoviç ve Volkan Şen’in dakikalarını bir şekilde artırmak gerekiyor.

Ancak her ne olursa olsun,öncelikle yakalanan bu hava, mücadele ve oyun disiplini aynen devam etmeli. Fenerbahçe yönetimi de bu tip hakem fiyaskolarına puan kayıplarından sonra değil, testi kırılmadan tepkisini koymalı !

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail : alp.eralp@abcspor.com

twitter : @alperalp72

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular