https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ÇOK LÜZUMSUZ HAREKETLER BUNLAR !!

Okunması Gerekenler

brunoÇOK LÜZUMSUZ HAREKETLER BUNLAR !!

Geçen hafta Beşiktaş kaybetti, dün G.Saray kazandı; bugün Fener kaybederse, haftaya da Beşiktaş’ı G.Saray’a mağlup ettiririz, Hoop puan durumu dengelenir hesapları altında kemik düşmanı Chibuike’nin cezası da 1 yıl süreyle ertelendi. Fener’in oyunundan emin, hakemin tarafsızlığından emin olamadığım tuhaf bir maç işte. Van Persie sakatlığından dolayı yok, forma bugün hakedenin ama o da 90 dk sahada kalmak, sakatlanmamak, kart görmemek ve enerjisini ekonomik korumak zorundaydı ve kabus gibi bir maç oldu.

FB ANTEP GOL 1Mutlu hoca Fenerbahçe orta sahasındaki zaafiyeti iyi analiz etmiş, orta sahayı kalabalık tütün, Topal ve Josef’e baskı yapın; bol bol da faul yapın demiş zaten saha çok kötü iki pas üst üste yapamayacaklar belli.. Fenerbahçe baskılı başlamak istedi, işte böyle bir engele takıldı, sakin oynayıp, top çevirmek gerekir ama 6.dakikada kornerden gelen topta Volkan boşa çıktı, Souza uyudu ve Fenerbahçe geriye düştü.

Bu dakikadan sonra Fenerbahçe defans hattını biraz daha öne çıkardı, topa daha fazla sahip oldu, 10. dakikada Alper Hasan’ı kaçırdı, top direkte patladı. Son haftalarda Fenerbahçe’nin iyi oyununun anahtarlarından biri çabuk ve dikine oynamaktı. Pres yiyen iki ön libero topla mesafe kat etmediğinden ön tarafla bağlantı koptu. Nani ve Alper etkili olamadı, sağdan Gökhan müsait paslar aldı, o da olumlu kullanamadı ve ilk yarı boyunca başka pozisyon olmadı. 30.dakika tam bir kabus dakikası oldu; kontraya çıkan Larsson’u gerideki son adam Hasan Ali rakip yarı sahada indirince direkt kırmızıyı gördü. Larsson hızlı bir oyuncu değil; yakalayabilirdi.

hasan kirmiziLüzumsuz bir kart oldu. Belki de müdahalesi bir refleksti. Fenerbahçe’nin morali bozuldu bu dakikadan sonra. Pereira eksik oynarım, beksiz oynamam dedi ve 8 milyonluk ne numarası bir türlü anlayamadığınız Josef’i Caner’le değiştirdi ve ilk yarı bu skorla bitti. Ligin ikinci yarısında lig sertleşecek. Daha pek çok maç oynayacağız bu tarz. O yüzden Ozan diyoruz, çünkü iki yönlü. Koca sezon iki asist yapamayan Ada’m Mersin’de iki asist yapıyorsa sıra dışı olan Mersin. Orta sahada pres yediğinde bir B planın kalmıyor. Topla giden, ceza sahasına giren, yayda ikiye bir yapan bir orta saha her maç lazım. İkinci yarıda cesaretlenen Antep ikiyi arar, Volkan gibi hem çalım atan hem de hızlı bir oyuncuyla Pereira ikinci yarıya başlar dedik ama yanıldık.

İkinci yarıya Fenerbahçe Volkan’la başlamadı ama Gökhan’ın füzesinden gelen golle başladı. 49. dakikada soldan gelişen atakta Fernandao Alper’e verdi, Alper Gökhan’a, Gökhan’da 20 metreden Karscemarskas’ı avladı. 51.dakika tam bir kahrolma dakikası, Diego o kadar lüzumsuz bir penaltıya sebebiyet verdi ki, diyecek söz yok. Sol kolu açık, rakibin üstüne hava topuna çıktı; top koluna temas etti ve hakem handball verdi. Muhammed Demir penaltıdan skoru 2-1 yaptı. Umutların azalmaya başladığı anlarda Diego’nun asistinde ceza sahasında topla buluşan Alper rahat bir vuruşla Fener’i tekrar hayata döndürdü: 2-2 70.dakikada Pereira Diego-Volkan değişikliğine gitti.

FB ANTEP NANIBence Alper veya Nani’den biriyle değişmeliydi, Alper çok yorulmuştu, Nani sahada yoktu. Aslında herkes yoruldu, tüm değişiklikleri yapmak lazım. Mesela Markoviç çok geç girdi. Yorulan orta sahaya Ozan tercih edilebilirdi. Şimdi Ersun hoca olsa dediğimiz anlardı. Bu sene bunu çok dedik ve diyeceğiz. Kazanmak için biraz da şans olacak; Fernandao’nun füzesi direkte patladı 90+2 de ve maç berabere bitti. Gereksiz bir kırmızı kart, gereksiz bir penaltı hem iki puanı hem de liderliği götürdü maalesef. 10 kişiyle verdiğimiz mücadele takdire şayan bence. Volkan Demirel haftalardır yere yatmadan maç bitiriyor ama kalesine bir top geliyorsa da onu da alması lazım. Boşa çıkmak falan hiç yakışmıyor.

Tokat’lar hakem sultasından bir başka eyyamcı hakem daha izledik, Antep’in sert oyununa göz yumdu, kartları Fener’e gösterdi. Markoviç’in suratını avuçladılar, es geçti. Antepli top toplayıcılar maçın 5 dakikasını yedi, trübünlerden taş yağdı, Chibuike’nin cezasının affını da katarsak suçluyu buldum ben, Fenerasyon !!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail : bruno.monte@abcspor.com

twitter : @BrunoMonte1907

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular