https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

TRİBÜN ELDEN GİDİYOR!

Okunması Gerekenler

ALP ERALPTekniği taktiği günlerce konuşulabilir.

3 forvet + Diego olduğunda orta saha direnci azalıyor diyenler çıkacaktır.
Benim gibi yaş ortalaması fazla olan takımın gelen şampiyonluk ve geçen dünya kupası sonrası motivasyon problemi yaşadığını da düşünenler vardır elbette. Bunların hepsi konuşur edilir.
fb konya weboAma ben tribün konusuna takık vaziyetteyim!.
 
Kadıköy’de hakem aleyhine penaltıyı vermiş bir kaç dakika sonrasında da kırmızı kartla takımını 10 kişi bırakmış. Eski Kadıköy olsa hakemi de rakibi de öyle bir baskı altına alırdın ki eksik kaldığını hissetmezdin bile sahada.
Maçın sonlarına doğru nefesi tükenmeye yüz tutan futbolcunu kanatlandırırdın.Top Fenerbahçe’deyken verdiğin destekle arkadan ittirirdin oyuncunu,top rakipteyken kulakları tırmalayan ıslıkla ayaklarını titretirdin rakibinin.
fb konya sowŞimdilerde yeller esiyor o tribünün yerinde!
Evet 3’te 3 yaptık Kadıköy’de ,kaybımız yok şimdilik ama hepsi de çok zorlu geçti maçların , kopartamadık kolayca hiçbirini.Halbuki son dönemlerde gelen şampiyonlukların hepsinde Kadıköy’ün yıkılmazlığı büyük rol oynamıştı.
O yüzden bu konuda hassasım.
Emre’sinden Volkan’ına, Emenike’sinden Meireles’ine kadar çok önemli oyuncularımızın eksikliği bir şekilde doldurulur ama tribün giderse yeri dolmaz!
Bu tribünlerle şampiyon olunmaz.
fb konya 5Passolig Türkiye’deki tüm tribünlerin üzerinden çekirge sürüsü gibi geçmiş olabilir.Ersun Hoca’nın gidişi , bazı tribün gruplarının yönetimle ters düşmüş olması taraftarda kırgınlık yaratmış ta olabilir.Ama Fenerbahçe taraftarı farklılığını daha önce gösterdiği gibi yine göstermelidir.
Tribünler her şehirde bomboşken Fenerbahçe yine hınca hınç tribünlere oynamalıdır Kadiköy’de. 12.adam olduğunu lafta değil, yerinde göstermelidir taraftar.Küskünlükler kırgınlıklar bir saniye bile vakit geçirilmeden son bulmalıdır.
fb konya 2Bunun için de en büyük görev yönetime düşmektedir. Passolig konusunda taraftarını diğer kulüplere göre daha fazla koruyarak güzel bir adım atmıştır Fenerbahçe yönetimi.Şimdi esas iş kırgın ve küskün tribün gruplarını tekrar ait oldukları yere çekmektir.Elbette hataları olmuştur bazılarının ama şurası da unutulmamalıdır ki yönetime düşen yapılan hataları anlatmak,diyalogla problemleri çözüme kavuşturmaktır.
Büyükler affeder.Fenerbahçe yönetimi de bir adım attığında taraftar buna emin olun beş adımla karşılık verecektir.Kadıköy’de taraftarın geri gelmesi ”yılın transferi” ile eşdeğerdir.Bu ”transfer” zaman geçirilmeden gerçekleştirilmelidir.

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular