https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

EUROCHALLENGE TRABZONSPOR

Okunması Gerekenler

ARIF SAHIN-2Eurochallenge’da Trabzonspor avantaj peşinde

                Eurochallenge’da çeyrek finale çıkabilen tek Türk takımı olan Trabzonspor Medical Park, saat 19:00’da Avtodor’u konuk edecek. Serinin ikinci maçı Perşembe günü Rusya’da oynanacak ve eşitlik olması halinde son maç da gelecek hafta yine Trabzon’da oynanacak.
                Geçen yıl Rusya’da şampiyon olan Avtodor bu yıl Eurochallenge’da ilk kez mücadele ediyor.  İlk Eurochallenge mücadelesine fırtına gibi giren Avtodor 91.4 sayı ortalaması, 42.5 ribaund ortalaması ve 20.8 asist ortalamasıyla üç alanda da turnuva lideri. Buna karşılık, ikinci turda iki iç saha mağlubiyeti alarak gruplarını Fraport Skyliners’ın arkasında bitirdiler ve çeyrekte Trabzonspor’un rakibi oldular.
                Kadrolarına baktığımızda; turnuvadaki takımlarla karşılaştırırsak tecrübeli bir kadroya sahip olduklarını görüyoruz. Dört Amerikalı’yla beraber Rus-Ukraynalı oyunculardan oluşan bir kadroları var. Takımın en çok göze çarpan ismi Courtney Fortson.  ‘88li gard 17.5s- 6.5r- 9.8a- 2tç ortalamalarıyla muhteşem bir performans sergiliyor. Ortalama olarak sadece 1 dakika dinlenen Fortson turnuvanın en iyi oyuncusu konumunda… Forvetler Micah Downs’ın 14.5s- 5.8r ve Travis Peterson’ın 15.8s- 7.5r ortalamaları var, diğer Amerikalı guard Jeremy Chappell ise 13.3s- 5.2r ortalamalarına sahip. Dev pivot Kyrylo Fesenko ise 13.2s – 10r – 1.4b ortalamalarıyla oynuyor.
                Trabzonspor’un en skorer ismi rakipte olduğu gibi guard. Dwight Hardy 17.3s- 2.8r- 2.8a ile oynuyor. Stipanovic’in 14.8s- 7.8r- 2.2a ortalamarı var. Turnuvanın en iyi savunma yapan takımlarından biri olan Trabzonspor, turnuvanın en fazla sayı atan takımı olan Avtodor’u iyi savunma yaparak yenmeye çalışacak, keyifli bir seri olmasını bekliyorum…

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular