https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

TİMSAH ARENA MI, O DA NE ??

Okunması Gerekenler

aydin bicer‘’Projelerin kamuoyluyla paylaşılmasından açılışına kadar siyasi malzeme olan stadyum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin de forma giyeceği şöhretler karşılaşmasıyla resmi olarak açılacak.

Böyle bir geçmişe sahip ve halen tamamlanmayan bir stadyumun açılışında Bursaspor markasının malzeme olarak kullanılmasından rahatsızlık duyuyor; ve yeni stadyum konusunda Bursaspor Eski Başkanı rahmetli İbrahim Yazıcı’nın izinde olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Bizim gibi düşünen Bursasporluların da Belediye Şantiyesi’nin açılışına katılmamasını istiyoruz’’. Bu söylemler gerçek Bursaspor taraftarlarına ait.

Tabi açılışın gündüz saat 15.00’te yapılması ayrı bir muamma. Taraftar için değil de resmi bir kurum için yapılmış, gövde gösterisine dönüşmesi muhtemel.

Bursaspor, Bursa’da oturan ve her hangi  siyasi görüşe sahip kişilerin takımıdır. Stadyumun açılışı siyasi miting ve  şov unsuru haline getirilemez. Temelleri atıldığında çok farklı bir mimari yapısı olan Stad’la, şu an ortaya çıkan arasında dağlar kadar farklar var. Stadyumun açılışında yapılacak çift kaleye Acun Ilıcalı da katılacakmış. Yanında gelirken şu meşhur arkadaşı da yanın da getirip İSYAN şarkısını söyletse hiç de fena olmaz hani. Duygularımıza da tercüman olmuş olur. Bütün Bursa’nın Timsah Arena olarak görmek istediği stad şu anda Büyükşehir Belediyesi Stadı olarak kayıtlara geçmek üzere. Oldu olacak Bursaspor’un adını da Büyükşehir Belediyesi Bursaspor olarak değiştirelim ne dersiniz !!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail : aydin.bicer@abcspor.com

twitter : @aydinbicer1972

Son Haberler

KAVUKLU ile PİŞEKAR

Bayern Münich’in 2006 senesinde batmak üzere olan, o dönemki en büyük rakibi Borussia Dortmund’u, faizsiz ve kefilsiz olarak verdiği...

Benzer Konular