TİLKİ KÜRKÇÜ DÜKKANINA DÖNDÜ..

Okunması Gerekenler

AZ ALKMAAR AKADEMİSİ…

AZ ALKMAAR AKADEMİSİ… Son dönemde Avrupa’nın önde gelen kulüplerinin akademileri hakkında yoğun analizler yapmıştım. 26 Ekim Pazartesi günü Johan Cruyff...

KURT KANUNU

KURT KANUNU “Kurtlukta düşeni yemek kanundur” diye son veriyordu hayatına Kara Kemal. İzmir Suikasti’ni planlayan ekipten olduğu iddiası ile suçlu bulunan...

KOLAYDAN ZORA

KOLAYDAN ZORA Dört haftada dört puanla başlanan ligde tam 22 günlük bir aranın ardından yeniden sahaya dönüş maçı Denizlispor deplasmanıydı...

En son GAZİ koşusunda beraberdik sizlerle ABCSPOR’cular.. Sanki bu yarışı biz koşmusuz da ara vermişiz gibi elde olmadan nedenlerle 45 gün ara verdik. Ancak neredeyse hergün 4,5 altılı oynatılan bir dönemde sizlerden daha uzakta kalamazdık!

Ne günlerden ne günlere.. Eskiden haftada 3 gün günleri altılı varken, şimdi yerli yabancı derken neredeyse haftada 25 altılı oynanıyor. Devletin 10 ŞUBAT 1998 ten beri CASİNO’ları kapatıp vatandaşını koruma içgüdüsünün ne noktaya geldiğininde kanıtı..

Neyse biz TİLKİ’liğe devam edip 10 koşudan ve 2 altılıdan oluşan İSTANBUL YARIŞ YORUMLARINA geçelim..

1.KOŞUElazığ’da kuponunuz mücadeleye devam ederken 16.45 te İSTANBUL 1.altılı 3 yaşlı arapların maiden yarışıyla başlıyor. İlk yarışındaki 5.liği gözümü okşayan ALTINNAZLI ile grubun en tecrübeli ismi GÖKDOĞAN arasında ki mücadeleye İZBATUR yavrusu 9 nolu BERTARAF ta katılabilir..

2.KOŞU…Önde süratle kaçacak olan KOCAKAYA idaresindeki PICCIKATO dişine göre olan bu gurubu geçecektir ve ben 1.altılının teki olarak siz ABCSPOR culara tek diyorum.İlla da rakip arayanlar BETİFERİ ile PAN IKONA’yı değerlendirebilir..

3.KOŞU.Arap taylarının paso bölünen maiden yarışlarının 2.si olan 3.koşu da ,ilk startında ki 2.liğini çok beğendiğim ve babadan CANKARDEŞLER’in kardeşi BİLGEAT favorim. Risk alanlar tek bile yazabilir. Ama taydır güven olmaz diyenler için sırasıyla YILDIRIMKIZ, IŞIK SÜVARİSİ ve UMUDUNKIZI kuponlarda işaretlenebilir..

4.KOŞU… Ataşehir’de ganyan bayindeki dostum Mehmet’le geçen gün bu yarışı konuştum. Bilgisine çok güvendiğim orjin Mehmet bana sabahtan akşama karakolluk dedi.Bende derece ve form olarak 10 İngiliz atını da yazın, çayınızı yudumlayıp keyifle izleyin derim..

5.KOŞU… 1.Altılı da yola devam ya da tamam derken, işte 2.altılı bu koşuyla başlıyor. Yine zor bir yarış bizlerle.. KARATAŞ’ın da bugün at binmemesi burnumuza para verir kokusu geliyor. Fazla uzatmayalım SON OF PEACE-DANCO mücadelesine, GREEN ROCK sonlarda katılabilir..

6.KOŞU…Yarış hayatına çok parlak başlayan ama gösterdiği sorunlardan dolayı istediği performansa ulaşamayan ALTINADIM herşeye rağmen benim favorimdir. Bu yarışların olmazsa olmazları, çok sevdiğim sigorta uzmanı Mustafa abimin altılılarının katili R.kaya ekürisinin PATRONKAYA’sı ile YESARİ rakip olup, KARAGÜZEL koşunun sürprizidir.

1.altılı tahmini.,…..

BOL ŞANS…

7.KOŞU…Uzun zaman sonra koşu görüp kondüsyon açığını gideren S.Kaya idaresindeki ONLY bugün için benim 2.altılıdaki tekimdir. Rakip arayanlara sırasıyla ARTİC MAN, ŞEKERAĞA ve MÜDÜR’ü öneririm..

8.KOŞU… Ankara’dan bu yarışa hedef yaptırılarak getirilen ATİKTAY ile bir türlü benim beklediğim patlamayı yapamayan KURTÇABEY benim bu koşuda patlamış mısırımdır. Zaten kupon yaparken ya 3,1’le geçeceksiniz ya da kapatın derim..

9.KOŞU…Geldik 3’e bölünen maiden’ın son ayağına.. Bölünen koşulara iyi bakmak lazım derim. Değerli bir dostumun istatistiki verilerinde bu 3’e bölünen koşularda ,ilkinde bomba olursa diğerleri normal ya da ilk ikisi normalse bir tanesinde illa gıdıklayan bir at geliyor. Bu quantum fiziğini aratmayan denklemime göre DELİÜNVEREN kazanmazsa hepsi gelebilir derim. YÖNETMEN’i de unutmadan..

10.KOŞU…Son parlak yarışı ve 50 kg gibi bomboş sıkletiyle 12 no’lu LADY BEAUTY tek bile yazılabilecek kadar ağır favorim. Barış Kaya ekürüsinin HEIWA IWA’sı S.kaya ile bu ata en yakın rakip olacaktır...2.altılı tahmini..,…,..

CUMA günü yine bu satırlarda, İSTANBUL yarışlarında görüşmek üzere…

ALTILI ABCSPOR’a BAKMADAN OYNANMAZ!!!

istanbul.tilkisi@abcspor.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

AZ ALKMAAR AKADEMİSİ…

AZ ALKMAAR AKADEMİSİ… Son dönemde Avrupa’nın önde gelen kulüplerinin akademileri hakkında yoğun analizler yapmıştım. 26 Ekim Pazartesi günü Johan Cruyff...

KURT KANUNU

KURT KANUNU “Kurtlukta düşeni yemek kanundur” diye son veriyordu hayatına Kara Kemal. İzmir Suikasti’ni planlayan ekipten olduğu iddiası ile suçlu bulunan ve kellesine hükümet tarafından ödül...

KOLAYDAN ZORA

KOLAYDAN ZORA Dört haftada dört puanla başlanan ligde tam 22 günlük bir aranın ardından yeniden sahaya dönüş maçı Denizlispor deplasmanıydı Siyah-Beyazlılar adına. Milli aranın ardından...

AĞAOĞLU’NA SELAM, BİZE DE DERS OLSUN

AĞAOĞLU'NA SELAM, BİZE DE DERS OLSUN Sağolsun maça gidemeyen arkadaşlar 1907 tribünündeki kombinelerini devredince bir anda kendimi aylar sonra stadyumda buldum. Tekrar Fenerbahçe'mizin yanında olmak,...

2 FARKLI FENERBAHÇE

2 FARKLI FENERBAHÇE Hadi gel yıkalım şu Süleymaniye'yi desek, iki kazma, iki kürek, iki de ırgat gerek.. Süleymaniye'yi yeniden yapalım desek bir Süleyman bir de Sinan...

Benzer Konular