https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

TESELLİ ARIYORUM !

Okunması Gerekenler

ALP ERALPBu kadar kötü bir oyunun ardından insan ne yazacağını şaşırıyor.Fenerbahçe tarihinin en büyük transfer harcaması sonrası ortaya çıkan bu futbolun mazereti olamaz. Diyeceksiniz ki:”Deplasmandan, hem de bize karşı takımını her zaman ekstra ötesi motive eden Tolunay Kafkas’ın takımına karşı 3 puan almışsın, daha ne istiyorsun?” Doğru, 3 puan güzel ama artık ”alışma dönemi” diye bir savunmamız da olamaz. Mütevazi bir takım olan Kayserispor karşısında etkili bir oyun, bol pozisyon, göze hoş gelen hareketler beklemek te hakkımız diye düşünüyorum.

fb kayseri 1Göze hoş gelen futbol demişken, kadrolar açıklandığında bugün beklentimizin yerine geleceğinden çok umutluydum aslında. Van Persie ve Fernandao beraber oynuyordu. Nani ve Markoviç’li kanatlardan bu ikiliyi bol bol besleriz diye düşünmüştüm. Halbuki bir tane kanat atağı geliştiremedik. Araya atılan toplarla veya verkaçlarla da pozisyon bulamadık. Rakip kalede belli ki acemi bir kaleci vardı, onu uzaktan şutlarla zorlamayı da düşünmedik. Uzun lafın kısası ofansif anlamda sahaya hiç bir şey koymadık.
Tamam hocanın artık biraz kabak tadı vermeye başlayan bir ”skoru koruma” takıntısı var ve bu bize hiç yakışmıyor. Ancak böylesine etkisiz ve coşkusuz futbolun tek sebebi bu olamaz. Örneğin bakıyorum, orta sahada Mehmet Topal ya da Joseph de Souza bir top kapıyor. Takım arkadaşlarından ise hareket eden, top isteyen, rakip savunmanın arkasına koşular yapan hiç kimse yok. Sanki duruyor herkes. Herhalde Pereira oyuncularına ”Koşmayın, olduğunuz yerde durun” demiyor.
fb kayseri 3Kolaycılığa kaçıp ”Bu takımın kondisyonu yok”, ya da ”belli ki iyi çalışmıyorlar” demeyeceğim çünkü ne antremanları seyrediyorum ne de fizik kondüsyon konusunda ahkam kesecek bilgiye sahibim. Ancak bildiğim bir şey var ki bu takım çok hareketsiz, durağan ve coşkusuz oynuyor ve buna bir an önce bir çözüm bulmak gerekiyor.
Örneğin Beşiktaş’a bakıyorum, açıkçası herkesin göklere çıkardığı kadar da beğenmiyorum Beşiktaş’ın oyununu. Ancak şunu kabul etmek lazım orta sahada Atiba bir top kapıyor, takımını atağa kaldırırken çevresinde çekirge sürüsü gibi rakip yarı sahaya saldıran takım arkadaşları var. O yüzden övüyorlar zaten Beşiktaş’ın futbolunu. Hareket var, tempo var. Allah aşkına söyleyin bugünkü Kayserispor -Fenerbahçe maçı eğer Köln -Frankfurt maçı olsaydı 90 dakika seyretmeye tahammül edebilir miydiniz?
fb kayseri vpRakip kısmen baskı kurdu hatta 10 kişi kaldıktan sonra da üzerimize geldi ama bu şuursuz bir baskıydı, aman aman net gol pozisyonları bulamadılar diyenler var. Doğru olabilir ancak Fenerbahçe’lilerin tesellisi ”rakibe az pozisyon mu vermek” olmalıdır? İlla teselli arayacak bir şey bulmak gerekirse söyleyeyim, geçen sezon Galatasaray’ın da bolca hiç bir şey oynamadan kazandığı maç vardı. Bugün hiç kimse o kötü oyunlarla kazanılan 3 puanları hatırlamıyor. İnşallah biz de sezon sonunda şampiyon oluruz ve Kayserispor deplasmanını ve oynadığımız berbat futbolu aklımıza bile getirmeyiz!
mail : alp.eralp@abcspor.com
twitter : @alp.eralp72

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular