https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

TENİSTE BİR MONONÜKLEOZ VAKASI DAHA, BU KEZ PETRA KVITOVA !!

Okunması Gerekenler

Dünya sıralamasında dört numaralı basamakta bulunan Çek tenisçi, mononükleoz teşhisinin geçen hafta konulduğunu açıkladı. Hastalığın bulaşıcı evreyi geçtiği, Kvitova’nın bu nedenle bu hafta Rogers Cup’ta mücadele edebileceği açıklandı.

“Muhtemelen bu yıl bahar sezonunda mono oldum” diyen iki kez Wimbledon şampiyonu, “Halen etkileri biraz sürüyor. Ancak doktorum oynayabileceğimi söyledi. Hazır olmaya çalışacağım” ifadelerini kullandı.

Bu sezon Avustralya Açık ve Wimbledon’da üçüncü turda elenen Kvitova, Fransa Açık’a da son 16 turunda veda etmişti.

Çek tenisçi, “Geçmişe baktığımda artık çoğu şeyi daha net anlıyorum. Tabii ki mono olmasaydım daha iyi oynayacağımın bir garantisi yok. Bunu söyleyemem” şeklinde konuştu.

Tükürük vasıtasıyla da bulaşabilen ve bu nedenle Öpücük Hastalığı olarak da bilinen mononükleoz, daha önce birçok üst düzey tenisçide görülmüş, bunlardan birkaçının kariyerinin sonlanmasına sebep olmuştu. Roger Federer, Andy Roddick, Robin Söderling, Mario Ancic, Hetaher Watson ve Christina McHale, bu tenisçilerden dikkat çeken birkaçı. Ancic kariyerini noktalarken, Söderling de 4 senedir kortlara geri dönmenin hesaplarını yapıyor.

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular