https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

TEK BOYUTLU EVİNDE ASLAN

Okunması Gerekenler

TEK BOYUTLU EVİNDE ASLAN

Ankara’da, yine en kritik haftada, takipçisiyle oynayacağı mücadele öncesinde çakılan bir deplasman Galatasaray’ı izledik. Hiçbir ekstra motivasyonla izlenilmedi bu mücadele; çünkü kendi evinde oynayan Galatasaray ile deplasman Galatasaray’ı arasında dört-beş gömlek fark var. Bunun da nedeni kalite değil.

 

Ev sahibi Galatasaray’ının deplasmanda arkasındaki seyirci baskısı ve itmesi eksildiğinde Galatasaray’ın kolundan sihirli bir numara çıkaracak hali yok. Peki neden?

 

Muslera’yı saymadan gidersek Mariano, Nagatomo, Linnes, Latovlevici, Maicon, Serdar, Ahmet, Koray, Jason Denayer (ki zaman zaman oynatıldığı sağ bekte felakettir), Fernando, Selçuk, Rodrigues, Yasin, Belhanda, Sinan, Gomis, Eren… Hangisinin çeyrek ayar oynayabildiği ikinci bir pozisyonu var? Hangisi iki farklı bölgenin melez oyuncusu? Giden Ndiaye, kalan Tolga, Donk ve Feghouli dışında birden fazla yönü olan oyuncu yok.

 

Dünya klasında ve profesyonelliğinde oyunculara sahip, kendisini deplasmanda 5-1 gibi ağır bir skorla yenen Başakşehir’e karşı bakalım gelecek hafta seyirci gazıyla nereye kadar gidebilecekler? İki hafta sonra Şampiyonlar Ligi’nin en başarılı deplasman takımlarından Beşiktaş’a karşı bir varlık ve üstünlük gösterebilecek mi?

 

Ortada çok da bir umut gözükmüyor.

 

Ve bu Galatasaray halen U17’den A takıma yükseltilen 5’i çift mevkide oynayabilen 7 genç oyuncusu ve Kıbrıslı Ahmet Sivri’den halen yararlanmıyor.

 

Yazık…

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: murat.guler@abcspor.com

twitter: @kirjalian

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular