https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

TEK BAŞINA

Okunması Gerekenler

METEHAN SOZUGECENFenerbahçe  kendi açısından lig tarihinde ilk defa bu kadar farkla son sekiz haftaya giriyor. Zirvede tek başına kalmış durumda sarı-lacivertliler. Henüz konuşmak için çok erken olmasına karşın, ligin ikinci yarısının başındakinin aksine futbolcular da bu iş matematiksel olarak bitmeden gevşemek yok şeklinde motive olmuş durumdalar.

Maça gelince, sakatlanan Volkan yerine başlayan Mert birçok Fenerbahçeli’nin artık Volkan yerine kaleyi devralmalı sözünü ispatlarcasına özgüvenle oynadı. Maçın başındaki kurtardığı kendisine ve takımına çok moral verdi. İlerleyen dakikalarda Emenike oyuna ağırlığını koydu ve Gaziantep stoperlerinin de hataları eklenince durdurulamadı ve iki tane çok güzel klasına yakışan gol attı. İlk golde Antep defansının hatası olduğunu kabul etmekle birlikte ikinci golde topun defanstan sekmesi şanssızlıktı. Sezon başından beri Cardoza ‘ya karşı tercih edilmesinin ne kadar doğru olduğunu gösterdi. Sow da ilk yarı tek başına çok güzel taşıdığı topu gole çeviremeyerek şanssızlığını kıramadı.

antep3İkinci yarıda ise çok klas bir gol atarak bu maçtan önce her Fenerbahçeli’ nin bu hafta kesin gol tacak diye düşünmesini haklı çıkardı. Futbolun kendine has kuralları demeyeyim de hisleri vardır. Sow’un bu golü atması gibi.

Maçın genelinde Gaziantep rakibini pek ısıramadı ve Fenerbahçe son yılların en rahat maçını oynadı.Puan farkını açmış oldu. Benim tahminim önlerindeki iki maç Bursa ve Galatasaray maçlarının kazanılması halinde sarı-lacivertlilerin elinden şampiyonluğu kimse alamaz.Fenerbahçe yönetimi bir yandan da Caner ile sözleşmeyi hemen yenilemelidir ki böyle bir sol kanat oyuncusunu parayla alamazlar. Aldıkları  da Caner gibi oynar mı bilinmez.

abcBir yandan da 3 Temmuz için o kadar yazıldı çizildi bu konuyla ilgili bir sözüm olacak. Suçlanan Fenerbahçe 2011’den sonra son maçta şampiyonluğu kaçırdı. Ertesi sene UEFA’da yarı final oynadı, bu sene de en yakın rakibine on puan fark atmış durumda.

3 Temmuz sonrası sağlı sollu darbelerle bunca badireler atlatan, çok önemli oyuncuları kaybeden, iki kez Avrupa’dan men edilip milyonlarda euro gelirden olan bu takımın, onca sallantıya rağmen yıkılmadan yoluna devam ediyor olması, EN AZINDAN  bir alkışı hakediyor diye düşünüyorum!

metehan.sozugecen@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular