https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

TARİHTE BUGÜN…

Okunması Gerekenler

BARIS-TUMOK27 Nisan 2014 – Fenerbahçe 68 Puanla 28’inci Ulusal Şampiyonluğunu ilan ediyor.

fb eses 10025 Nisan 2015 – Berbat bir oyun sergileyen Fenerbahçe, Eskişehir deplasmanında beraberliği zor kurtarıyor. An itibariyle öyle bir kadro yapısına sahip ki sarı-lacivertli takım, 90. dakikada kazandığı çok önemli frikiği Hasan Ali Kaldırım’a kullandırmak zorunda kalıyor.
Yenilgiden şansının ve Volkan Demirel’in yardımıyla kurtulan Fenerbahçe 1-1 sonrası 60 puana ulaşarak ilk iki sıraya girme şansını tehlikeye atıyorken, Teknik Direktör İsmail Kartal’ın maç sonrası demeci “Sampiyonluk mücadelesinde alınan çok önemli 1 puan…” gibi ifadeler içeriyor.
diego ribas fb27 Nisan 2014 – 25 Nisan 2015… Kağıt üzerinde kadro aynı, üstüne Diego Ribas gibi bir dünya yıldızı transfer edilmiş. Değişen tek şey var, teknik direktör koltuğunda İsmail Kartal oturuyor artık, Ersun Yanal değil.
Takımın fizik gücü bitik, oyunculardan biri bile geçen yılki form durumunun yakınında değil, Emenike bir önceki sezon 12 gol atarken bu sezon 4 golü zor buluyor, taraftarla birbirine giriyor; Diego Ribas’tan sezon boyu verim alınamamış ve artık kadroya bile alınmıyor…
AZIZ5Defalarca örneğini gördüğümüz üzere işleyen düzene çomak sokan; inadıyla, inanılmaz egosu ve kibiriyle en ufak sorunları bile içinden çıkılmaz hale getiren ve hatta durduk yere sorun çıkartan; kriz yönetiminden tek anladığı yangına körükle gidip kelle almak olan Aziz Yıldırım; sezon sonu kaybedilecek bir şampiyonluğun yegane sorumlusudur!
Olmadık yerde sorun çıkartarak taraftarını küstürmüş, tribünlerin ve Samandıra’nın havasını bozmuş, bir kez daha ezeli rakiplerine zor günlerinde suni teneffüs yaparak hayata döndürmüş Aziz Başkan’a, Galatasaray ve Beşiktaş camialarının teşekkür borcu var.
baris.tumok@abcspor.com
@baristumok

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular