Epey uzun bir aradan sonra bu akşam hasret bitti. Kartal yuvasına döndü hem de ne dönüş! Sağdan geldi, soldan geldi, yeri geldi rakibini yoran bir boksör gibi üzerine çekti ve öldürücü darbeleri indirdi. Çarşı’da iyice ısındıktan sonra stada doğru Dolmabahçe’den giderken genelde herkeste bir rahatlık vardı ki zaten Beşiktaş maçın başlamasıyla o beklentileri karşılayacağının sinyallerini verdi ve rakibini sürklase ederek sahadan sildi. Beşiktaş bu akşamki görüntüsüyle şampiyonluğun hiç şüphesiz en büyük favorisi olduğunu kanıtladı ama tabii daha 15 hafta ve toplanabilecek 45 puan var ki bunun 35’i büyük ihtimal şampiyonluk için yeterli olur.
![](https://abcspor.com/wp-content/uploads/2017/01/bjk-konya-1-300x252.jpg)
Stoper pozisyonuna ise hem Mitrovic’i hem de Ersan’ı aldıktan sonra göbekte Marcelo’nun yeri garanti gibi görünse de sanırım Tosic lig-kupa-Uefa üçgeninde bir rotasyon kurbanı olacaktır ki bu akşam son derece sarsak ve riskli hareketlerini bir de kendi kalesine attığı golle süsledi.
Sol bekte Adriano, sağda ise Gökhan Gönül mevcut görüntüleriyle formayı kolay kolay kaptırmazlar. İkisi de bu akşam müthiş iştahlıydı. Atiba bildiğimiz gibiydi. Ne sakatlık, ne yoğun maç trafiği, ne yorgunluk hiçbir şey bu adamın sahaya çıkıp işini yapmasına engel olmuyor. Diğer oyuncular için de profesyonellik anlamında inanılmaz bir rol modeli.
![](https://abcspor.com/wp-content/uploads/2017/01/bjk-konya-6-300x204.jpg)
Sanırım fantastik gol atma isteği yüzünden basit vuruşlar yerine işleri zorlaştırmayı seviyor ama ne olursa olsun bu kadar harika ortalar yapan ve rakip defansı yatırıp kaldıran bir adamın sezonda en az 7-8 gol atması gerekir diye düşünüyorum. Talisca bu akşam verimsizdi ve bazı kritik top kayıpları da yapınca takıma gerekli katkıyı yapamadı. Olsun, ona ihtiyaç duyacağımız ve kendini göstereceği maçlar mutlaka olacaktır.
![](https://abcspor.com/wp-content/uploads/2017/01/bjk-konya-3-300x241.jpg)
Yapılan ara transferleri de peşin yargılı olmadan bekle-gör diyerek ve hocayla yöneticilerin bir bildiği vardır diyerek izleyeceğiz. Sonuçta UEFA kupasında da finali hedefleyen bir takımda seçeneklerin fazla olması çok önemli ve elindeki malzemeyi değerlendirme konusunda Şenol hocanın ne kadar maharetli olduğunu biliyoruz.
Maçın devrinin düştüğü zamanlarda tribünlerin söylediği İzmir marşı gerçekten etkileyiciydi. Yıllardır düdüklü tencere gibi kaynayan toplumun emniyet ventili gibi olan statlarda son zamanlarda yükselen sesi tabii ki alması gerekenler yine kale almayacaktır ama keşke her sosyo-ekonomik seviyeden insanın bir araya geldiği bu ortamlarda verilen mesajlar algılansa toplumsal barış için de önemli adımlar atılmış olur.
![](https://abcspor.com/wp-content/uploads/2017/01/bjk-konya-4-300x186.jpg)
Bu hafta sonu oynanacak kupa maçı öncesinde yarın Fikret Orman’ın da topa girmesiyle muhtemelen gerilim daha da tırmanacaktır. Biz de zaten bu çorak futbol ortamında yine ipe sapa gelmez konuları tartışırız ve havanda su döveriz. Yazık…
mail: gorkem.isik@abcspor.com
twitter: @saturnocontro3