https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SUÇ VE CEZA

Okunması Gerekenler

aydin bicerSUÇ VE  CEZA

Boş tribünler, içi boşalmış bir Bursaspor tatsız, tuzsuz mahalle maçı edasında oynanan bir karşılaşma. Aslında çuvaldızı kendimize batırmamız lazım. Bu sonu tüm Bursa hep beraber hazırladı. Kayseri maçıyla birlikte Bursaspor’un başında ikinci dalyasına hazırlanan Ertuğrul Sağlam’ın başında Kara Bulutlar dolaşmaya devam ediyordu.

12 hafta sonunda aldığı 7 mağlubiyet sonun başlangıcıydı. 2009-2010 sezonunda Bursaspor’u şampiyon yapan ve ‘’ Adam gibi adam Ertuğrul Sağlam’’ tezahüratlarıyla tribüne çağırılan Sağlam Kayseri mağlubiyetiyle birlikte Bursaspor kariyerine son noktayı koydu. Bir parantez de Bursaspor taraftarına açmak lazım. Takımına bu kadar itici güç olup çoğu zaman maç kazandırabilen ama bir o kadar da takımına zarar veren başka taraftar kitlesi yoktur sanırım.

bursa kayseri 12Maç ile alakalı yazılacak çok şey var ama sözün bittiği yerdeyiz. İlk yarıda iki defansın yaptığı bariz hatalardan gelen iki gol. İlk önce Kayserispor’dan Derley sağdan yapılan ortaya bomboş pozisyonda kafayı vurup takımını 1-0 üstünlüğe taşıdı. Daha sonra da Dany rakibine nazire yaparcasına korner atışından gelen topu ağlarla buluşturdu 1-1, ilk yarının ve maçın özeti de Kayserispor’un ikinci yarıda bulduğu 2. Golle birlikte buydu. Maçın ardından Ertuğrul Sağlam’ın istifası Bursaspor’a neler katacak ya da neler götürecek hep beraber izleyip göreceğiz!

Bu trajik sonun tek mimarı Ertuğrul Sağlam değil tabii ki.. Yönetim ve Bursaspor formasının ağırlığını taşıyamayan futbolcuların da katkısı çok büyük. İkinci yarının başıyla birlikte yeni stadında maçlarını oynayacak Bursaspor, taraftarının sebebiyet verdiği saha kapatma cezalarına devam ederse ligin sonuna doğru korku tüneline girebilir.

‘’Çok ufak şeyler’’ ama önemli olan da bu ufak şeyler. İşte her zaman bu ufak şeyler mahveder herşeyi’’ Dostoyevski-Suç ve Ceza

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail : aydin.bicer@abcspor.com

 

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular